Milyonlarca Öğretmen Adayı Heyecanla Bekliyor! 2023 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen öğretmen atamalarının, 2023 yılında ne zaman gerçekleştirileceği merak ediliyor. Atama bekleyen öğretmen adayları, atamaların yapılacağı tarihine dair bir açıklama olup olmadığını merakla araştırmaya devam ediyor.

Milyonlarca Öğretmen Adayı Heyecanla Bekliyor! 2023 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen öğretmen atamaları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıyor. Öğretmenlik görevlerine başlamayı sabırsızlıkla bekleyen birçok öğretmen adayı, bu atamaların 2023 yılında ne zaman gerçekleştirileceğini merak ediyor. Birçok öğretmen adayı, atamalar ile ilgili tarihler hakkında bir açıklama beklerken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den farklı bir açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023 yılı öğretmen atamalarına dair yaptığı açıklamalarda, rehber öğretmenlerin atamalarına öncelik verileceğini duyurdu.

HER OKULA BİR REHBER ÖĞRETMEN

Milyonlarca Öğretmen Adayı Heyecanla Bekliyor! 2023 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, rehber öğretmenlere her okulda en az bir tane olacak şekilde öncelik vermeyi planladıklarını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konu ile ilgili açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; ‘’ Her öğretmen atamasında öncelik verdiğimiz alanlarımız var. Mesela 2022'de okul öncesi eğitime çok büyük ağırlık verdik. Son 20 bin atamanın, 7 bin 503'ü okul öncesi öğretmenlerden oluşuyor. Çünkü öyle bir politikamız var. Sahada sayıyı artırıyoruz, o zaman öğretmen de istihdam etmemiz lazım. Yakın zamanda İçişleri Bakanlığımızla bir çalışmaya başladık. Özellikle bağımlılıklarla mücadeleyle ilgili çok ciddi bir seferberliğe başladık. Ve hedefimiz iki ay içerisinde yani şubatın sonuna kadar 19 milyon öğrencimizin tamamını, öğretmenlerimizin tamamını ve ek 5 milyon veliye ulaşarak, 25 milyon vatandaşımıza bağımlılıkla ilgili bir farkındalık ve önleyici davranış üretecek destekleyici mekanizmalarla ilgili eğitimleri uygulamaya başladık ve başarılı bir şekilde de gidiyor. Bu ihtiyaçlar, rehber öğretmen ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Onun için 2023 öğretmen atamasında rehber öğretmenlerimize her okulda en az bir tane rehber öğretmen olacak şekilde öncelik vermeyi planlıyoruz.’’

2023 YILI ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, rehber öğretmenlerin atamalarına bağımlılık ile mücadele kapsamında öncelik verileceğini duyurdu. Ancak, 2023 yılına ait atama programına dair bir tarih henüz paylaşmadı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ilgili atamalara ait tarih bilgisinin paylaşılacağı belirtildi.

SONRAKİ HABER