Milli Savunma Bakanlığı dün Pençe-Kilit operasyonundan acı haberi duyurdu! Bir askerimiz şehit düştü! O şehidin vasiyeti yürekleri yaktı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan paylaşım ile dün Pençe-Kilit operasyonunda bir askerimizin şehit olduğu açıklandı. Yapılan bu açıklamanın ardından şehit Yusuf Ataş'ın vasiyeti milyonların yüreğini yaktı!

Milli Savunma Bakanlığı dün Pençe-Kilit operasyonundan acı haberi duyurdu! Bir askerimiz şehit düştü

Acı haberi dün Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Devam eden Pençe-Kilit operasyonunda bir askerimizin şehit olduğu öğrenildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile birlikte şehit olan askerimizin adının Yusuf Ataş olduğu öğrenildi. Türkiye'nin yüreğini dağlayan bu haberin ardından şehit Yusuf Ataş'ın vasiyeti ortaya çıktı. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI DUYURDU! 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi; 

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 01 Ekim 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanarak hastaneye sevk edilen Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” 

Bu paylaşımın ardından dün sosyal medyada şehidimizin vasiyeti ortaya çıktı. Oldukça duygulandıran bu vasiyetin ardından pek çok vatandaş sosyal medyada vasiyetin yerine getirilmesi konusunda harekete geçerken LÖSEV tarafından açıklama geldi. 

VASİYETİ BELLİ OLDU! 

Şehit olan askerimizin vasiyeti her zaman bir kız çocuğuna sahip olmak istediği için şehit olması durumunda lösemili bir kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarının karşılanması olduğunu açıkladı. Şehit Yusuf Ataş'ın vasiyeti şu şekilde açıklandı; 

 “Benim vasiyetim. Hayattan en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramda gidin annemim babamın elini öpün." 

LÖSEV GÖREVİ ÜSTLENDİ 

Şehit Yusuf Ataş'ın vasiyetinin öğrenilmesinin ardından LÖSEV, bu vasiyetin yerine getirilmesi için harekete geçti. Yaptığı açıklamada, "Vatan için gözünü kırpmadan şehitlik mertebesine yükselirken lösemili çocuklarımızı kalbinde taşıyan mehmetçiğimizin vasiyetini yerine getirmek boynumuzun borcudur. Pençe - Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Astsubay Yusuf Ataş'a Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı dileriz." sözleri ile bu vasiyetin yerine getirileceğinin haberini verdi.