Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Detayları İle Açıkladı! Terör Örgütü Silahsız 13 Türk Vatandaşını Şehit Etti!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Irak'ın gara bölgesinde düzenlenen Pençe Kartal-2 Harekatı hakkında bilgi verirken PKK'nın 13 sivil Türk vatandaşını şehit ettiğini açıkladı. Şehit vatandaşların naaşları askerler tarafından bir mağarada tespit edildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Detayları İle Açıkladı! Terör Örgütü Silahsız 13 Türk Vatandaşını Şehit Etti!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın Gara bölgesinde düzenlediği Pençe Kartal-2 Harekatı hakkında bilgilendirme yaptı. Bakan Akar PKK tarafından şehit edilen 13vatandaşın naaşlarına askerler tarafından bir mağarada ulaşıldığını açıkladı.

TÜRK ASKERİ 50'DEN FAZLA TERÖRİST HEDEFİNİ İMHA ETTİ!

Düzenlenen harekat hakkında son gelişmeleri kamuoyu ile paylaşan Bakan Hulusi Akar, “PKK/KCK ve diğer terörist unsurlara karşı düzenlediğimiz Pençe Kartal-2 harekatı devam ediyor. Bu harekat sınır güvenliğimizi sağlamak ve daha önce güvenlik nedeniyle açıklamadığımız teröristlerce kaçırılan vatandaşlarımıza yönelik alınan istihbaratı teyit etmek için yapılmaktadır. Uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkımızı kullanmak amacıyla Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde Pençe Kartal-2 Harekatı başlatılmıştır. Terörslere ait barınak, sığınak, mühimmat depoları ve sözde karargah gibi 50'den fazla hedef hava harekatı ile başarılı bir şekilde tahrip edilmiş ve kullanılmaz hale getirilmiştir.” dedi.

50 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

Hava harekatının ardından kara harekatı başlarken 3 askerin şehit olduğunu söyleyen Bakan Hulusi Akar, “Harekat boyunca 3'ü sözde üst düzey yönetici olmak üzere toplam 48 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. 2 Terörist ise sağ olarak yakalanmıştır. Bu şekilde 50 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Terör örgütünün bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiş ve bölge tamamen kontrol altına alınmıştır.” ifadelerini kullandı.

SİLAHSIZ 13 TÜRK VATANDAŞINI ŞEHİT ETTİLER!

PKK'Nın 13 Türk vatandaşını şehit ettiğini de açıklayan Bakan Hulusi Akar, “PKK tarafından alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır. Kontrol altına alınan mağaralarda ulaşılan masum vatandaşlarımızın naaşları üzerine incelemeler yapılmıştır. Yapılan ilk incelemede silahsız vatandaşlarımızın birisinin omuzunda diğer 12'sinin ise başından vurularak şehit edildikleri tespit edilmiştir.Terör örgütünün kalleş ve cani yüzü bir defa daha ortaya çıkmıştır. Sağ olarak ele geçirilen 2 teröristin verdiği bilgiye göre bu vatandaşlarımız sözde mağara sorumlusu tarafından harekata başladığımız anda şehit edilmişlerdir. Vatandaşlarımızın şehit olduğu mağaradaki tüm teröristler etkisiz hale getirilmiştir.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@