Mhp'li Yalçın'dan Yeniçağ Yazarına Yanıt: ‘Çamur At İzi Kalır' Taktiğiyle…

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bir köşe yazarının MHP Genel Başkanı Devlet...

Haberler 03.11.2015, 17:05
Mhp'li Yalçın'dan Yeniçağ Yazarına Yanıt: ‘Çamur At İzi Kalır' Taktiğiyle…

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bir köşe yazarının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında gündeme getirdiği iddiaların önceden ortaya atılmış ve hiçbir dayanağı ve delili bulunmayan konular olduğunu belirterek, “Camiamız nezdinde hiçbir karşılığı ve değeri bulunmayan birtakım gerçekdışı iddiaları temcit pilavı gibi ısıtarak yeniden kamuoyuna sunmaktadır. Anlaşılan ‘Çamur at izi kalır’ taktiğiyle kafalarda soru işareti bırakmak istemektedir” dedi.

MP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, Yeniçağ gazetesi köşe yazarı Ahmet Takan’ın bugünkü köşe yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında gündeme getirdiği iddiaların önceden ortaya atılmış ve hiçbir dayanağı ve delili bulunmayan konular olduğunu belirterek, “Adı geçen yazar, camiamız nezdinde hiçbir karşılığı ve değeri bulunmayan birtakım gerçekdışı iddiaları temcit pilavı gibi ısıtarak yeniden kamuoyuna sunmaktadır. Anlaşılan, ‘Çamur at izi kalır’ taktiğiyle kafalarda soru işareti bırakmak istemektedir” ifadelerini kullandı.

-“ERDOĞAN’IN ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA KAZANDIĞI TEZİ DE TAKAN’IN FANTEZİSİDİR”-

Takan’ın, MHP Lideri Bahçeli’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile gizlice görüştüğüne ve başkenti Gökçek’e bilerek teslim edildiğine dair iddiasının tamamen “düzmece” olduğunu belirten Yalçın şunları kaydetti:

“MHP Genel Başkanının, bu MHP’nin tabanı da olsa, seçmenin oylarına ipotek koyması mümkün değildir. Bütün çabalara rağmen son Belediye Başkanlığı seçimlerinde MHP’nin aldığı oy yeterli olmamıştır.  Takan’ın Cumhurbaşkanlığı Seçimleri konusundaki iddiası da dayanaksız ve gerçeklere aykırıdır. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu ismi doğru bir tercih olmuştur. Ancak onu aday gösteren CHP arkasında durmadığı için sonuç alınamamıştır. Erdoğan’ın elini kolunu sallaya sallaya kazandığı tezi de Takan’ın fantezisidir.”

-“BAHÇELİ’DEN RANDEVU TALEP EDEBİLECEK YÜZÜ NASIL BULABİLDİĞİNİ…”-

Takan’ın, “MHP Genel Merkezinde Devlet Bahçeli lehine koro hâlinde slogan attırıldığı” iddiasının da “uydurma” olduğunu belirten Yalçın, “MHP Liderinden amiyane, seviyesiz ve muaşeret kurallarından yoksun bir üslupla söz eden ve partimizi Balgat Dükalığı olarak nitelendiren Ahmet Takan’ın, Sayın Bahçeli’den randevu talep edebilecek yüzü nasıl bulabildiğini ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bir grup partili seçim akşamı televizyonlardaki haksız ve olumsuz yorumlara tepki olarak genel merkez önünde slogan atmıştır. Hepsi bundan ibarettir. Partimizin yönetim katlarındaki bazı özel görevliler tarafından ‘Bahçeli istifa etti’ söylentilerinin bilerek dışarıya sızdırıldığı bilgisi de uydurmadır. Böyle bir girişim maksatlı ve fırsatçı çevrelerce tezgâhlanmıştır. Amaç Ahmet Takan gibi yazarların eline böylesi bir malzemeyi vermek ve ortalığı karıştırmaktır. Nitekim seçim gecesi Sayın Genel Başkanımızın görevi başında olduğu bir yazılı açıklamayla duyurularak istifa ettiğine veya edeceğine dair dedikodular yalanlanmıştır. Sayın Genel Başkanımızın istifa etmemesi için partiden birilerinin ağlayıp yalvardığı haberi de palavra ve iğrenç bir dedikodudur” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@