Mhp'li Yalçın: Ülkemizin Varlığını Parlamenter Demokraside Kalarak Sürdürebileceğine İnanıyoruz

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, rejim tartışmala...

Haberler 15.11.2015, 21:10
Mhp'li Yalçın: Ülkemizin Varlığını Parlamenter Demokraside Kalarak Sürdürebileceğine İnanıyoruz

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, rejim tartışmalarının gölgesinde girilen 7 Haziran seçimlerinde milletin verdiği mesajların unutulmaması gerektiğini belirterek, “1 Kasım Seçimlerinin sonuçlarına güvenerek yeniden bu tartışmaların alevlendirilmesi, partimizce büyük bir dikkat ve titizlikle takip edilmektedir. Ülkemizin refahını ve bölgedeki varlığını parlamenter demokraside kalarak sürdürebileceğine inanan MHP’nin, bu bağlamdaki açık tutumunun devamı büyük önem arz etmektedir. MHP siyasette ilkeli duruşunu sürdürecek, doğruları söylemeye ve savunmaya devam edecektir” dedi.

MHP’li Yalçın, partisinin MYK ve İl Başkanları Toplantılarının ardından yazılı açıklama yaptı. MHP’nin 14 Kasım’da yapılan MYK ve bugün gerçekleştirilen il başkanları toplantılarında 7 Haziran’dan bu tarafa gelişen gündem konularının değerlendirildiğini belirten Yalçın, “1 Kasım Seçimlerinin sonuçları masaya yatırılmıştır. MYK toplantısında ayrıca MHP Başkanlık Divanında boş olan iki üyelik için seçim yapılmıştır. Buna göre Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Dış İlişkiler ve Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına da Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ getirilmiştir” dedi.

 

-“SUNİ GÜNDEM MADDESİ”-

 

Bugünkü toplantıda ise il başkanlarının seçim sonuçlarına ilişkin raporlarının alındığını belirten Yalçın, “1 Kasım Seçimlerinin sonuçları üzerinde ilk günden itibaren başlatılan çalışmalar, MYK ve il başkanları toplantılarında etraflıca ve bütün yönleriyle değerlendirilmiştir. MHP’nin aldığı sonuçların nedenleri, objektif kriterler ışığında çeşitli yönleriyle analiz edilmiştir. Önümüzdeki dönemde bu konuda atılması gereken adımlar ve belirlenecek yol haritası üzerinde durulmuştur. Elbette 1 Kasım Seçimleri ile ilgili çalışmalarımız devam edecektir. Ancak seçim münakaşalarının yerini, Türkiye’nin seçimler dolayısıyla ötelenen sorunları ve yoğun ülke gündemi almıştır. Bunların başında terörle mücadele, başkanlık tartışmaları, hukukun siyasallaştırılması, basın özgürlüğü, ekonomik darboğaz ve dış politika gibi konular gelmektedir. Bütün bunların yanında, bir de suni gündem maddesi olarak sıcak tutulmaya çalışılan, partimizi hedef alan tartışmalar yer almaktadır. Bu konu Anayasa ve rejim değişikliği dayatmalarının varacağı yerle yakından ilgilidir. 1 Kasım Seçimleri geride kalmasına rağmen partimizin tartışmaların odağında tutulmasının sebebi burada aranmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

-“PARTİMİZİN ZAYIF DÜŞÜRÜLME ÇABALARI SONUÇSUZ KALACAKTIR”-

 

Rejim tartışmalarının gölgesinde girilen 7 Haziran Seçimlerinde milletin verdiği mesajların unutulmaması gerektiğini belirten Yalçın açıklamasında, “1 Kasım Seçimlerinin sonuçlarına güvenerek yeniden bu tartışmaların alevlendirilmesi, partimizce büyük bir dikkat ve titizlikle takip edilmektedir. Türkiye toplumsal dinamikleri hassas ve zenginlik kaynakları sınırlı bir ülke olduğundan, otoriter bir yönetim macerasını kaldıracak durumda değildir. O bakımdan; ülkemizin refahını ve bölgedeki varlığını parlamenter demokraside kalarak sürdürebileceğine inanan MHP’nin, bu bağlamdaki açık tutumunun devamı büyük önem arz etmektedir.

MHP siyasette ilkeli duruşunu sürdürecek, doğruları söylemeye ve savunmaya devam edecektir. Partimizin zayıf düşürülme çabaları sonuçsuz kalacaktır. Yapıcı ve iyi niyetli eleştiriler dikkate alınacak ama maksatlı tenkit ve karalama kampanyalarına da sessiz kalınmayacaktır” ifadelerine yer verdi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@