Mhp'li Yalçın: Kılıçdaroğlu Yine Kendini Siyaset Pazarına Atmıştır

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ahmet Davutoğlu ‘Gel vatandaş, gel’ ...

Haberler 13.10.2015, 12:25
Mhp'li Yalçın: Kılıçdaroğlu Yine Kendini Siyaset Pazarına Atmıştır

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ahmet Davutoğlu ‘Gel vatandaş, gel’ dedikçe dayanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, destursuz bostan tarlasına girer gibi yine kendini siyaset pazarına atmıştır. Pazarda umduğunu bulamayınca da ilk iş olarak MHP’yi taşlamaya başlamıştır” dedi.

MHP’Li Yalçın yaptığı açıklamada, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşmesini reddetmesine ilişkin, “Hatırlanacağı üzere, iki partinin genel başkanı 7 Haziran sonrasındaki koalisyon sürecinde güya ülkeyi düze çıkarmak üzere bir araya gelmişler, milleti 35 gün meşgul edip kamuoyuna umut pompalamışlardır. Sonuçta Türkiye’nin çok kıymetli 45 gününü heba etmişlerdir.  Ahmet Davutoğlu ‘Gel vatandaş, gel’ dedikçe dayanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, destursuz bostan tarlasına girer gibi yine kendini siyaset pazarına atmıştır. Pazarda umduğunu bulamayınca da ilk iş olarak MHP’yi taşlamaya başlamıştır” dedi.

-“CHP HER ŞEYE ‘EVET’ DEDİ DE NE OLDU?”-

“CHP her şeye evet dedi de ne oldu?” diye soran Yalçın, “Ahmet Davutoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu bir araya gelerek bu ülkenin herhangi bir problemini mi çözmüşlerdir? Her gün sayısız can alan azgın teröre çare mi bulmuşlardır? İşsizliğe çözüm mü üretmişlerdir? Türk parasının değer kaybını mı önlemişlerdir? Ekonomik krizi mi frenlemişlerdir? Türkiye’nin uluslararası alanda yok olan itibarını mı kurtarmışlardır? Vatan evlatlarının terör gayyasında beşer onar yitirilmesine mi engel olmuşlardır” ifadelerini kullandı.

-“HAFIZASI NİSYAN İLE MALUL OLAN KEMAL KILIÇDAROĞLU…”-

Yalçın, terörün bu kadar “azmasının” yegane sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve onun emrine girenler olduğunu ileri sürerek, “Hafızası nisyan ile malul olan Kemal Kılıçdaroğlu’na hatırlatalım: Terörün bu kadar azmasının yegâne sorumlusu Tayyip Erdoğan ve onun emrine girenlerdir. Şimdi sanki PKK’yı azdırıp şımartanlar ve başa çıkaranlar onlar değilmiş, PKK gökten zembille inmiş, bölücü örgütün kanlı saldırıları başkalarının suçuymuş gibi davranmaktadırlar. Sanki çözüm sürecini hayata geçirerek PKK’ya istedikleri ortamı sağlayan onlar değilmiş, kentlerde kasabalarda devlet otoritesini ortadan kaldırarak PKK’ya alan açmamış gibi hareket etmektedirler. Söylemleri de tutumları da ikiyüzlü; vatanseverlikleri ve teröre karşı sözde şahin tutumları da sahtedir. Oysa bugünkü acı tablonun bütün mesuliyeti onların omuzundadır” dedi.

-“OYSA CUMHURİYET’İN MİMARI OLAN BİR SİYASİ PARTİNİN BAŞINDAKİ İNSANIN…”-

“Bugün her ne kadar Davutoğlu, ‘Bu hükümet AKP hükümeti değil’ dese de gerçek bu değildir” diyen Yalçın şunları kaydetti:

“Geçici hükûmet tamamen AKP’nin boyunduruğundadır. Bunu bile bile Davutoğlu ile görüşmek, ardından MHP Liderinden görüşme talep etmek, MHP buna karşı çıkınca da partimizi eleştirmek; safdilliğin, kârını bilmemenin, zavallılığın daniskasıdır. Oysa Cumhuriyet’in mimarı olan bir siyasi partinin başındaki insanın, böylesi vahim bir hataya iki kere düşmemesi icap ederdi. Biz biliyoruz. CHP’nin ve onun çocuksu liderinin amacı çözüm üretmek değil, 1 Kasım Seçimleri yaklaşırken herkese hoş ve şirin gözükmektir. Ancak bu samimiyetsiz tutum, terörle mücadeleyi yolundan saptırır. Türkiye’nin çözüm bekleyen meselelerine hâl çaresi bulmak şöyle dursun, daha çok içinden çıkılmaz duruma getirir. Çünkü AKP’nin Türkiye’yi selamete çıkarmak ve terörü bitirmek gibi bir derdi yoktur! Bu zihniyetteki AKP’nin dümen suyunda gitmek demek; PKK’nın kanlı eylemlerinin sürmesi, ülkede girift kaosun devam etmesi demektir.”

-“KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU TARAFINDAN KULLANILMAKTADIR”-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kullanılmakta olduğunu ileri süren Yalçın, “Davutoğlu, koalisyon sürecinde olduğu gibi yine CHP’ye yem atmış, Kılıçdaroğlu da sazan gibi oltaya düşmüştür. Olup bitenlerin asıl sorumlusu AKP iken neyin pazarlığı ve görüşmesi yapılmaktadır? Ayrıca CHP Lideri hangi yetkiyle ve ne adına MHP Genel Başkanından görüşme talep etmektedir? MHP, bu beyhude talebi geri çevirince hangi mantıkla “Her şeye hayır diyorlar.” ithamıyla karşı karşıya kalmaktadır” dedi.

-“CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU KENDİSİNİ VE PARTİSİNİ REZİL ETMEKTEDİR”-

Yalçın, MHP’nin neye niçin hayır dediğini ise şu gerekçelerle açıkladı:

“MHP olarak biz, çözüm sürecini devam ettirmeye çalışan, başı sıkışınca da onu rafa kaldırarak yalancı pehlivan kesilen zihniyete hayır dedik. Anayasa’nın ilk dört maddesini değiştirmeye, Cumhuriyet’i yıkmaya çalışanlara hayır dedik. 17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Sürecinin üstünü örtmeye, pisliklerini gizlemeye çalışanlara hayır dedik. Nihayet, Cumhurbaşkanının anayasal sınırlar dışına çıkmasına, bir siyasi lider gibi muhalefete laf yetiştirmesine hayır dedik. Bunların hepsi bizim millete verdiğimiz sözlerdi. Sözümüzden dönmedik. Ama AKP de CHP de her fırsatta sözünden dönmektedir. CHP; seçim hükûmetine hayır dediği hâlde, meşruiyeti olmayan bir Kaçak Saray kabinesinin Başbakanıyla masaya oturmak ne perhiz, ne lahana turşusudur? CHP yanlış yoldadır. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kendisini ve partisini rezil etmektedir.   Bunun karşılığı oy almak değil, oyuna gelmek olacaktır.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@