Mhp'li Yalçın: İki Parti Mhp'ye Hayırcı Yaftası Yapıştırmaya Çalışmaktadır

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP’nin eleştirileri karşısında iki...

Haberler 16.10.2015, 11:45
Mhp'li Yalçın: İki Parti Mhp'ye Hayırcı Yaftası Yapıştırmaya Çalışmaktadır

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP’nin eleştirileri karşısında iki partinin kurmayları ve destekçileri, koro hâlinde partimize hayırcı yaftası yapıştırmaya, kamu vicdanında mahkûm etmeye çalışmaktadır. Artık cin şişeden çıkmış, Erdoğan ve AKP’nin büyüsü bozulmuştur” açıklamasında bulundu.

MHP’li Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, MHP Liderinin çağrılarına kulak asmayanların, çözüm sürecinin ülkeyi bölünmeye ve terör bataklığına sürükleyeceğine PKK’nın daha da çok azacağına dair uyarılarına aldırmayanların, bugün “utanıp arlanmadan” MHP’yi ve Bahçeli’yi hayırcılıkla suçladıklarını söyleyerek, “MHP’nin eleştirileri karşısında iki partinin kurmayları ve destekçileri, koro hâlinde partimize hayırcı yaftası yapıştırmaya, kamu vicdanında mahkûm etmeye çalışmaktadır. Artık cin şişeden çıkmış, Erdoğan ve AKP’nin büyüsü bozulmuştur. MHP’nin, terörle mücadele karşısında birlik ve beraberlik fotoğrafına dâhil olmamakla suçlanmasıysa bir başka ayıptır. MHP zaten Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün adresidir. Yıllarca bölücü terör karşısındaki kararlı ve kaynaştırıcı duruşuyla PKK’nın toplumu ayrıştırma ve sosyal barışı yok etme planlarının önündeki tek engel olmuştur.  Hâl böyleyken son terör eylemleri karşısında siyasi partilerin birlik ve beraberlik görüntüsü vermesi talebi, AKP tarafından siyaset malzemesi olarak kullanılmaktadır. MHP bu malzemenin bir parçası ve siyasi oyunun figüranı olmak niyetinde değildir. MHP, terörle mücadele konusunda üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmekte, toplumsal uyanışın ve kardeşçe yaşama bilincinin canlı kalması için yoğun çaba sarf etmektedir. Bu konuda asıl üzerine düşeni yapması gereken AKP ve CHP iken MHP’nin itham edilmesinde suçluluk psikolojisi aranmalıdır” dedi.

-“HDP PKK’NIN SİYASİ KANADIDIR”-

HDP’nin durumunun zaten ortada olduğunu ve bu partinin PKK’nın siyasi kanadı olduğunu savunan Yalçın, “HDP’nin durumu zaten ortadadır. Bu parti, PKK’nın siyasi kanadıdır. PKK, 30 yılı aşkın süredeki sayısız kanlı eylemin en büyük sorumlusu ve suçlusudur. Şiddet şiddeti doğurmuş, PKK ve PYD, Orta Doğu’yu kana bularken karşılarında bir başka terör örgütünü, IŞİD’i bulmuştur. Şimdi; kavgalarını topraklarımıza taşıyan iki kanlı ve acımasız terör örgütü, AKP’nin kevgire çevirdiği sınırlarımızdan girip çıkarak büyük çaplı terör eylemleri tezgâhlamaktadırlar. Bu PKK’yı ve siyasi kanadını, sözde demokrasi ve barış gibi içi boşaltılmış kavramlarla şımartan yine AKP ve CHP’dir. Oysa teröre ve terörizme merhamet, zaafa işaret eder. Teröristlere acımak, devletin yıkımına zemin hazırlamaktır. Yapılması gereken, parlamentodan sözüm ona torba taviz yasaları çıkarıp bölücüleri daha çok yüze çıkarmak değil, devletin gücünü ve caydırıcılığını onlara göstermektir. Bu arada onların baskısı altındaki halkı da devletin şefkat ve adalet şemsiyesi altında toplayabilmektir” ifadelerini kullandı.

-“ERDOĞAN DA DAVUTOĞLU DA HATTA KILIÇDAROĞLU DA 1 KASIM YAKLAŞIRKEN ŞOV VE AV PEŞİNDEDİR”-

“Erdoğan da Davutoğlu da hatta Kılıçdaroğlu da 1 Kasım yaklaşırken şov ve av peşindedir” diyen Yalçın açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İkisi de ülkenin sorunlarına samimi niyetle çözüm üretmek ve Türkiye’yi terör belasından kurtarmak yerine oy avcılığı derdindedir. Peki yıllardır MHP terörle mücadele konusunda yırtınırken aklınız neredeydi? O zaman da MHP’yi hep bir ağızdan kandan ve gözyaşından nemalanmakla suçlamıyor muydunuz? Bu gerçeklere rağmen partimizin hem yandaş medyanın hem de CHP sözcüleri ve onları destekleyen basının hedefinde olması, MHP’nin haklılığını tescil etmektedir.”

-“YALANI NE KADAR ÇOK DİLLENDİRİRLERSE O KADAR AKILDA KALACAKTIR”-

MHP’nin algı operasyonuna maruz kaldığını savunan Yalçın, MHP tabanı veya MHP’ye oy veren milliyetçi muhafazakâr seçmenin olacağını de olacağını belirterek, “Özellikle yandaş medyanın kiralık ve satılmış kalemleri sık sık aynı cümlelerle MHP’ye yüklenmektedir. Benzer ifade ve cümleler bilerek tekrarlanmaktadır. Bunun amacı bellidir. Yalanı ne kadar çok dillendirirlerse o kadar akılda kalacaktır. Çünkü sürekli söylenen yalanlar bir süre sonra birileri tarafından gerçek olarak görülmeye başlanacaktır. Ama algı operasyonuna uğrayan, MHP tabanı veya MHP’ye oy veren milliyetçi muhafazakâr seçmen olmayacaktır. Belki AKP tabanının bir miktar konsolide edilmesi sağlanacaktır. Hepsi o kadar… Bu da AKP’nin 1 Kasım hedefine asla yetmeyecektir. Artık cin şişeden çıkmış, Erdoğan ve AKP’nin büyüsü bozulmuştur” dedi.

-“DARBE BEKLENTİSİYLE BAHÇELİ’Yİ BAĞDAŞTIRMAK…”-

Yalçın, “Darbe beklentisiyle Bahçeli’yi bağdaştırmak, ancak senin gibi arını onurunu Erdoğan’a teslim etmiş ahlak düşkünlerinin marifetidir” diyerek, “Seni yemleyen AKP; darbelerden en çok zarar görmüş, dava arkadaşları darağacında can vermiş bir camianın liderini darbe beklentisiyle zan altında bırakmakta senin gibi kalbi, vicdanı ve kalemi mülevves gazeteci taslaklarından medet umar hâle geldiğine göre, 1 Kasım Seçimleri yaklaşırken durum onlar için çok endişe verici boyutlarda demektir” ifadelerini kullandı.

-“EY HAYIR EDEBİYATÇILARI! BOŞUNA ÇIRPINIYORSUNUZ”-

MHP’nin, Türkiye’yi “çadır devletine” çeviren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve emrindeki AK Partiye 1 Kasım’da 7 Haziran’dakinden daha “sert” bir cevap vereceğini ileri süren Yalçın, “Ey hayır edebiyatçıları! Boşuna çırpınıyorsunuz. Yel kayadan ne götürürse hayır edebiyatı da MHP’den onu alıp gider. Bu hayır edebiyatının getireceği sonucu biz söyleyelim: Milletimiz; ‘Evet!’ görüntüsü altındaki ‘Hayır’ ve kaos tablosundan medet uman, geçici hükûmetle ülkeyi yönetebileceğini sanıp beceriksiz ve kabiliyetsiz insanları kabinede görevlendirerek Türkiye’yi çadır devletine çeviren Tayyip Erdoğan’a ve emrindeki AKP’ye 1 Kasım’da 7 Haziran’dakinden daha sert bir cevap verecektir” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@