Mhp'li Yalçın: Bölücübaşıyla O Zamanki Temaslarda Yaptıklarının Hesabı Sorulmuştur

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yalç...

Haberler 22.09.2015, 18:15
Mhp'li Yalçın: Bölücübaşıyla O Zamanki Temaslarda Yaptıklarının Hesabı Sorulmuştur

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yalçın Akdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başbakan Yardımcılığı yaptığı 57’inci hükümette PKK elebaşı Abdullah Öcalan il görüşüldüğünü söylemesine tepki gösterdi. Yalçın, “Bölücübaşıyla o zamanki temaslar, bugünkü gibi pazarlık, teslimiyet ve hele de ihanet içermemektedir. O zaman güvenlik birimlerince bölücübaşından yaptıklarının hesabı sorulmuş, örgüt hakkında bilgi vermesi için defalarca sorguya alınmıştır” dedi.

MHP’li Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, PKK’nın siyasi kanadıyla hükümet adına masaya oturarak geçtiğimiz Mart ayında Dolmabahçe Mutabakatını kamuoyuna duyuran Yalçın Akdoğan’ın bugün bunlar hiç yaşanmamış, çözüm sürecimim kendi partisinin marifeti değilmiş gibi konuştuğunu belirtti.

MHP’nin yıllardır, “Terörle müzakere edilmez, mücadele edilir. Bu konuda tavizsiz millî bir politika takip etmek lazımdır” derken, Akdoğan’ın kulaklarını tıkadığını kaydeden Yalçın, “Şimdi utanıp sıkılmadan MHP’yi terörle mücadelede milli duruş sergilememekle suçlayabilmektedir. Geçici hükümette, eski AKP kabinesinin artığı olan Yalçın Akdoğan; aynı zamanda Pontus artıklarının kripto temsilcisi sıfatıyla üstlendiği görevleri yerine getirmektedir” dedi.

Yalçın Akdoğan’ın Bahçeli’nin Başbakan Yardımcılığı yaptığı dönemde PKK elebaşı Öcalan ile görüşmeler yapıldığını söylemesine de tepki gösteren Yalçın, “Halbuki bölücübaşıyla o zamanki temaslar, bugünkü gibi pazarlık, teslimiyet ve hele de ihanet içermemektedir. O zaman güvenlik birimlerince bölücübaşından yaptıklarının hesabı sorulmuş, örgüt hakkında bilgi vermesi için defalarca sorguya alınmıştır” dedi.

 

-“DİLLERİ ACIMAMAKTA, YÜZLERİ BİLE KIZARMAMAKTADIR”-

 

“Hâl böyleyken 57. Hükûmet döneminde İmralı canisine yapılan muameleyle AKP’nin onu ihya etmesini bir göstermeye çalışmak, en hafif deyimle üçkâğıtçılıktır” diyen Yalçın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“PKK ile masaya oturup kurumsallaşmasını sağlayan, 2,5 yıldır bölücü terör örgütünün silahlanışını militan devşirerek topyekûn isyana hazırlanışını seyreden, hatta buna bilerek göz yuman AKP’nin; bölücü örgütünün artan saldırıları ve milleti yasa boğan şehit haberleri karşısında sanki olup bitenlerin suçlusu, sorumlusu kendisi değilmiş gibi davranması daha da ötesi mitingler düzenlemesi kara mizah örneğidir. Bu aynı zamanda vatandaşı enayi yerine koymaktır.

Ama AKP sözcüleri ve destekçilerinin bugün ak dediklerine yarın kara demekten dilleri acımamakta, yüzleri bile kızarmamaktadır. Siyasette ilkeli olmak ve dürüstlük esastır. Bunlardan taviz, inandırıcılığı yok eder. Politikada esneklik bir yere kadar hoş görülebilir ama bunun hem bel hem de gerdan kıracak kadar kıvırma ve inkârla beslenmesi, sahtekârlık, hafifmeşreplik ve karaktersizlik addedilir.

Yalan, desise ve hilebazlıkla siyasi rakiplerini yıpratma gayretinin faturası, AKP için ağır olacaktır. Millet; bunun faturasını ikiyüzlü aldatıcılar ve utanmazlar korosu durumundaki AKP’ye 1 Kasım’da ödetecektir. Bu partiyi de padişahlık hülyalarından bir türlü vazgeçmeyip hâlâ meydanlarda ‘400 milletvekili’ni telaffuz eden de fakto şefinin başkanlık hayallerini de sonsuza kadar sandığa gömecektir.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@