Mhp'li Vural'dan Erdoğan'a "milli Ve Yerli" Eleştirisi

ANKARA(ANKA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meclis&rsqu...

Haberler 21.09.2015, 18:10
Mhp'li Vural'dan Erdoğan'a

ANKARA(ANKA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meclis’e yerli ve milli vekil gönderirseniz gerisi çok kolay” açıklamalarına ilişkin, “Aslında en temel sorun milletimizin değer, yargı, ihtiyaç ve menfaatleriyle uyumlu olmayan bir zihniyetin milleti temsili ve yönetmesidir” dedi.

MHP’li Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yenikapı’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, “Meclis’e yerli ve milli vekil gönderirseniz gerisi çok kolay” açıklamasına ilişkin Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı. Vural, bu durumda yerlilik ve millilik konusunda bazı sorular sorulması gerektiğini belirterek, “Sayın cumhurbaşkanı 550 yerli ve milli milletvekili istiyorum demiş. Bu durumda yerli ve millilik konusunda bazı sorular sormak gerekir. Aslında en temel sorun milletimizin değer, yargı, ihtiyaç ve menfaatleriyle uyumlu olmayan bir zihniyetin milleti temsili ve yönetmesidir. Yani milletin ruhu ile milleti temsil eden ve idare edenler arasındaki uyumsuzluktur” dedi.

Bu durumda “Millilik nedir, ne değildir, milli kimdir” konusunda sorularla milletin ruhu arasındaki bu uyumsuzluğun ortaya konabileceğini öne süren Vural şu sorularla mesajını sonlandırdı:

“Yerli ve milli olunsaydı yabancıların BOP projesinin eş başkanlığı yapılır mıydı? ABD/İsrail yapımı BOP projesi bizim milli menfaatlerimize uygun olabilir miydi? Yerli ve milli olunsaydı ecdadımız Osmanlı'da 400 yıl barış olan Ortadoğu’da emperyalistlerin kanlı projelerin tarafı olunur muydu? Yerli ve milli olunsaydı İsrail için füze kalkanı kurulabilir miydi? Yerli ve milli olunsaydı Libya'da Haçlı seferi başlatıyoruz diyen Fransa'nın peşinden müdahaleye ortak olunur muydu? Yerli ve milli olunsaydı Irak'ı işgal eden ABD askerlerine dua edilebilir miydi?” (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@