Mhp'li Kaya'dan Kendisini Ülkücü Olarak Tanıtanlara Ağır Eleştiri

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, “Adnan Baran&...

Haberler 10.09.2015, 20:50
Mhp'li Kaya'dan Kendisini Ülkücü Olarak Tanıtanlara Ağır Eleştiri

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, “Adnan Baran’ların, Alaattin Aldemir’lerin, Hasan İlter’lerin ‘ağabey’ sayıldığı Pazar ikliminde yetişmiş kardeşlerden biri olan Kutluhan Yazıcı adlı zavallı da bazı gazete ve sosyal medya sitelerine verdiği beyanatlarda kendisinin ‘Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı’ görevini yaptığını söylemiş ve artık ülkücülerin partisinin AKP olduğunu sayıklamıştır. Yeni yuvasındaki ilk beyanatında ilk yalanını söylemekle bulunduğu yere uygun olduğunu gösteren bu şahıs hiçbir zaman Ülkü Ocakları genel başkan yardımcılığı görevinde bulunmamıştır. Öğrendiğimize göre kendisi zaten 13 yıldır AKP’nin kadrolu maaşlı elemanıdır” açıklamasında bulundu.

MHP’li Kaya yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti’nin milliyetçiliği ayakları altına aldığını söylediğini belirterek, “MHP’nin kendileri için bir tehdit olarak görüldüğü bu günlerde, ‘devşirme ülkücüler’den medet umma durumunu yeniden siyaset gündemine sokmuştur. Her iki tarafıyla, ancak içine sindirebilecek tıynete sahip olanların seçebileceği bu yol, 12 Eylül sonrasından başlamak üzere çok kereler denenmek istenmiş, her seferinde de Ülkücü Hareket’in feraseti karşısında akim kalmıştır” dedi.

 

-“KENDİSİ ZATEN 13 YILDIR AKP’NİN KADROLU MAAŞLI ELEMANIDIR”-

 

Saray bağımlılarının, “Geçmişlerine ihanet etmek pahasına bulundukları yeni yerlerinin ‘doğru yer’ olduklarına inanıyorlarsa, neden yeni yerlerine uygun isim ve unvanlar edinmedikleri, halen o kurtulmaya çalıştıkları geçmişten medet umduklarının” hesabını vermesi gerektiğini belirten Kaya, “Ülkücü Hareket’in her türlü bedeli ödeyerek var ettiği şanlı geçmiş karşısında ezilip yok olan kişiliklerini Saray kapılarında var etmeye çalışanlar, Genel Başkanımızın son açıklamalarından, belki kendilerine ekmek çıkar umuduyla, yeni efendilerinin hoşuna gidebilecek bir retorik türetmeye kalkmışlar, hem de bunu adlarının önündeki ‘eski ülkücü’ nitelemelerini ‘Akit’ adlı mevkuteye yazdırarak denemişlerdir. ‘Bahçeli gerçek vatanseverse, Saray’a değil Kandil’e yürüsün’ demekle ‘müthiş bir laf’ ettiğini düşünen bu zavallılar sadece kişiliklerinin değil, zekalarının derecesini de göstermişlerdir” dedi.

Kaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Adnan Baran’ların, Alaattin Aldemir’lerin, Hasan İlter’lerin ‘ağabey’ sayıldığı Pazar ikliminde yetişmiş kardeşlerden biri olan Kutluhan Yazıcı adlı zavallı da bazı gazete ve sosyal medya sitelerine verdiği beyanatlarda kendisinin ‘Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı’ görevini yaptığını söylemiş ve artık ülkücülerin partisinin AKP olduğunu sayıklamıştır. Yeni yuvasındaki ilk beyanatında ilk yalanını söylemekle bulunduğu yere uygun olduğunu gösteren bu şahıs hiçbir zaman Ülkü Ocakları genel başkan yardımcılığı görevinde bulunmamıştır. Öğrendiğimize göre kendisi zaten 13 yıldır AKP’nin kadrolu maaşlı elemanıdır.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@