Mhp'li Çetin: Akp'nin Cumhuriyetle Hesaplaşma Çabaları Milletimizin Kardeşliğine Zarar Vermektedir

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. yıldö...

Haberler 29.10.2015, 10:55
Mhp'li Çetin: Akp'nin Cumhuriyetle Hesaplaşma Çabaları Milletimizin Kardeşliğine Zarar Vermektedir

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. yıldönümünü milletçe kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “AKP iktidarının yeni Türkiye söylemiyle cumhuriyetle ve milli devletle hesaplaşma çabaları, Türkiye’nin toplumsal huzuruna ve milletimizin bin yıllık kardeşlik hukukuna büyük zarar vermektedir” dedi.

MHP’li Şefkat Çetin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Çetin,  cumhuriyetin, aynı zamanda son yurdu “elinden alınmak istenen” Türk milletinin yeniden dirilişinin bir sembolü olduğunu, Türk milletinin tarih boyu bağımsızlığına ve milli haysiyetine düşkünlüğünün dosta düşmana hatırlatılması anlamı taşıdığını belirtti.

AK Parti iktidarının yeni Türkiye söylemiyle cumhuriyetle ve milli devletle hesaplaşma çabalarının, Türkiye’nin toplumsal huzuruna ve milletin bin yıllık kardeşlik hukukuna büyük zarar verdiğini ifade eden Çetin, “Yeni Türkiye söylemiyle Cumhuriyete, milli devlete ve milletin birliğine yönelik bütün değerlerin saldırıya uğradığı ve teker teker ortadan kaldırıldığı ağır bir süreç yaşanmıştır. Devlet kurumlarının tabelalarından, okullarda çocuklarımızın okuduğu andımıza varıncaya kadar değiştirilmiş, İstiklal marşımızın dahi tartışıldığı bir akıl tutulması yaşanmıştır” dedi.

-“AKP TÜRKİYE’Yİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMIŞTIR”-

AK Partinin, El Kaide ve IŞİD gibi bütün dünyada İslam dinini terörle özdeşleştiren örgütlere karşı tavrını açıkça koyamayan politikaları benimsediğini öne süren Çetin, “AKP Türkiye’yi töhmet altında bırakmıştır. İflas eden dış politikaları yüzünden komşularımızdaki terör ve kaos Türkiye’ye sıçratılmıştır. Esad’ın üç milyona yakın vatandaşının ellerini kollarını sallayarak Türkiye’de dolaşması başlı başına riskli bir durumdur. İçlerindeki olması muhtemel ajan ya da terör örgütü elemanlarını etkisizleştirebilecek bir yapı ne yazık ki ülkemizde kurulamamıştır. Avrupa Birliği ile imzalanan geri dönüşüm anlaşmaları ile Türkiye resmen mülteci toplama kampına dönüştürülmektedir. Osmanlıcılık havucuyla kandırılan AKP, Şam’da Cuma namazı kılacağım derken bütün Şam’ı buraya yığarak ülkemizi Orta Doğu bataklığına sokmayı başarmıştır” ifadelerini kullandı.

-“TÜRK MİLLETİ DAHA FAZLA SİYASİ GERGİNLİK, KAVGA, GÜRÜLTÜ, TERÖR VE KAOS İSTEMİYOR”-

Türk milletinin daha fazla siyasi gerginlik, kavga, gürültü, terör ve kaos istemediğine vurgu yapan Çetin, “Cumhurbaşkanının cumhurbaşkanlığı yapacağı, başbakanın milletin kendisine verdiği yetkiyi bir başka güce devretmeyeceği, yargının, yasamanın, ordunun ve MİT’in görevlerini layıkıyla yapabileceği, yasaların eşit ve adil uygulanacağı bir normalleşmeye milletçe çok acil ihtiyacımız vardır. Anayasa ve hukuk tanımaz keyfi yönetimin faturasının daha fazla kabarmaması için 1 Kasım bir fırsat olarak karşımızdadır ve oradaki tercih büyük önem taşımaktadır” dedi.

-“AKP’NİN KURULUŞ AŞAMASINDAN İTİBAREN…”-

Çetin, AK Partinin kuruluş aşamasından itibaren milliyetçi ve muhafazakâr örtüsüne aldanarak bu partide görev alanların önemli bir kısmının çoktan tasfiye edildiğini savunarak, “Bu partinin yönetimini elinde bulunduran Saray kadrosunun yola çıktıklarının hepsini yolda buldukları rantçılara, siyasal Kürtçülere ve batı işbirlikçilerine değiştiği, bizzat kendi üst düzey yöneticileri tarafından dile getirilir hale gelmiştir” ifadelerini kullandı.

-“KARA BULUTLARIN” DAĞITILMASI İÇİN 1 KASIM SEÇİMLERİ ÖNEMLİ BİR FIRSAT”-

Türkiye’nin üzerindeki “Kara bulutların” dağıtılması için 1 Kasım seçimlerinin önemli bir fırsat olduğunu belirten Çetin, “Başkanlık sevdasındaki Saray’ın ve hesap sorulmasından endişelendikleri için iktidar gücünü paylaşmak istemeyen AKP kadrolarının yeni bir seçimi daha dayatmalarına fırsat verilmemelidir. Türkiye daha fazla tek kişinin ihtiraslarına yenik düşmemeli, örgüt ve Saray vesayetinden kurtarılmış bir siyasal yapıya kavuşturulmalıdır” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@