Mhp'li Büyükataman: Türkiye'yi 36'ya Bölmeye Çalışanların…

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Herkes eşittir Türkiye sözü...

Haberler 13.10.2015, 10:45
Mhp'li Büyükataman: Türkiye'yi 36'ya Bölmeye Çalışanların…

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Herkes eşittir Türkiye sözümüze muhalefet edip milletimizi Kürt, Çerkez, Abhaz, Laz, Gürcü, Boşnak vs. sözleriyle 36’ya bölmeye çalışanların bu ülkeye verecekleri tek şey gözyaşıdır” dedi.

MHP’li Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada, AK Partinin millî iradenin tecellisine saygı duymadığını savunarak, “Herkes eşittir Türkiye sözümüze muhalefet edip milletimizi Kürt, Çerkez, Abhaz, Laz, Gürcü, Boşnak vs. sözleriyle 36’ya bölmeye çalışanların bu ülkeye verecekleri tek şey gözyaşıdır. Türk siyaseti son dönemde AKP ile birlikte hiç olmadığı kadar itibar ve seviye kaybına maruz kalmıştır. AKP’nin seçim meydanlarında, televizyonlarda ve yandaş gazetelerde söylediği gerçek dışı sözlere aziz milletimiz artık kanmamaktadır.   AKP, demokrasiye tehdittir. AKP, millî birliğe ve bin yıllık kardeşliğe tehdittir. AKP, bireysel hak ve özgürlüklere tehdittir. AKP, düne husumet, geleceğe tehdittir. AKP, hukuka çengel, huzura engeldir. Ve AKP Türklüğün yegâne hasmı, Türk milletine musallat olmuş günah kaynağıdır” dedi.

AK Partinin, 2,5 saatlik görüşmede MHP’ye koalisyon teklifi etmediğini belirten Büyükataman, “Bu gerçek ortada iken yalanlar ve iftiralar bitmek bilmemektedir. AKP’nin yıllardır millî değerleri yok etme politikası her seçim öncesinde olduğu gibi milliyetçi değerleri sömürme politikası olarak karşımızdadır. AKP’nin siyasi künyesinde taşıdığı ‘Millî irade dolandırıcılığı’, ‘İnanç hortumculuğu’ ve ‘Siyaset karaborsacılığı’ gibi sıfatlarına son olarak ‘Siyasi kapkaççılık’ da eklenmiştir” ifadelerini kullandı.

-“DÜNE KADAR ‘NEFRET’ KUSTUKLARI ÇALIŞTIKLARI ZİYA GÖKALP’İN…”-

Düne kadar “nefret” kustukları, Diyarbakır’da salonlardan ismini silmeye çalıştıkları Ziya Gökalp’in “Ben, sen yok; biz varız” sözünün AK Parti tarafından “Sen, ben yok; Türkiye var” şeklinde kullanılıyor olmasını samimi bulmadıklarını belirten Büyükataman şunları kaydetti:

“Türkiye’nin adının değiştirilmesi gerektiğini savunan bir gayrı millî kadronun, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ sözüyle kavgalı olanların, andımızı, tabelalardaki ‘T.C.’ ibaresini kaldıranların, dağlara kazınan bayraklara ve yazılara bile tahammül edemeyenlerin, PKK ile aynı masada oturanların, teröristlerle mutabakatlar imzalayanların Türkiye değil Türkiye’yi bölme sevdası vardır. Seçim beyannamesinde Türk kimliğini etnisite seviyesine indirerek yeni hazırlayacakları anayasaya almayacaklarını ifade edenlerin, beyannamelerinde Türk ifadesini sadece -henüz isimlerini değiştirme fırsatı bulamadıkları- resmî kurumlarla ananların; seçim öncesi millî, seçim sonrası gayrı millî davrananların 13 yıldır ne yaptıkları ortadadır. Göstermelik terör operasyonu yapanların valilere operasyon izni vermedikleriyle övündüğü sözler ortadadır.”

-“AKP, BİRLİK, KARDEŞLİK GİBİ MASKELERİN ARDINA SAKLANARAK VATANDAŞIN HUZURUNA ÇIKACAKTIR”-

Ak Partinin “Mitingleri bir parti mitingi değil teröre lanet ve teröre karşı birlik mitingleri yapacağız” şeklindeki açıklamalarını “aldatma” ve “kandırma” olarak değerlendiren Büyükataman, “Tabi parti olarak vatandaşın karşısına çıkmaya yüzü olmayan AKP, birlik, kardeşlik gibi maskelerin ardına saklanarak vatandaşın huzuruna çıkacaktır” dedi.

-“13 YILLIK GÜNAHLARINI İFŞA EDECEKLER MİDİR?”-

AK Parti’nin ilk mitinglerinin Bursa’da gerçekleştireceğini açıklamasının ardından, Bursalı vatandaşların bazı sorulan cevaplarını merak ettiğini savunan Büyükataman şu sorularla açıklamasını sonlandırdı:

“Teröre karşı miting yapacağını söyleyen AKP yönetimi; bu mitinglerde, çözüm sürecinde akillerin hazırlayıp kendilerine sundukları raporları, Oslo’da, Dolmabahçe’de imzalanan protokolleri de okuyacaklar mıdır?

Dolmabahçe Protokolünün, İmralı canisinin 10 şartı olduğunu itiraf edecekler midir? Diyarbakır’daki Nevruz’da okunan bebek katilinin mektubunu da okuyacaklar mıdır?

Orada izlenen bebek katilinin eski konuşmalarını izletecekler midir? Habur’da devlete meydan okuyanları da, Kandil’in ve PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin temsilcilerini de yanlarına alıp meydanda ellerini havaya kaldıracaklar mıdır?

Barzani’nin elinden tutup meydandaki kalabalığa ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ diye slogan attıracaklar mıdır?

Burada yine bölücü Şivan Perver’e konser verdirecekler midir?

PKK’nın şehir yapılanması olan KCK’nın cezaevlerine tıkılan teröristlerini neden serbest bıraktıklarını açıklayacaklar mıdır?

Genel Başkanımızın, Bölücübaşı Öcalan’ın tek günlüğüne İmralı’dan çıkıp çıkmadığı sorusuna cevap verecekler midir?

Velhasılı 13 yıllık günahlarını ifşa edecekler midir?” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@