Mhp'li Büyükataman: Pyd Devletleşme Sürecini Tamamlamak Üzere

ANKARA (ANKA) -Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Rusya’nın T&...

Haberler 10.10.2015, 11:40
Mhp'li Büyükataman: Pyd Devletleşme Sürecini Tamamlamak Üzere

ANKARA (ANKA) -Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Rusya’nın Türkiye hava sahasını ihlal etmesi sonucu Türkiye’nin geliştirdiği tavrın yanlış olduğunu ifade etti. Büyükataman, Irak’ın işgalinde gösterilen tavrın bugün Irak’ın kuzeyinde kaçak bir devlet yapısı oluşturduğunu ve Suriye’de PKK’nın kolu PYD devletleşme sürecini tamamlamak üzere olduğunu belirterek, “Bizim yöneticilerimiz de PKK’nın Suriye kolu PYD’nin terörist başı olan Salih Müslüm’ü protokollerle karşılamıştır” ifadelerini kullandı.

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, Rusya’nın Türkiye sınırlarını ihlal etmesi ve Irak’ın kuzeyindeki terör faaliyetlerine ilişkin görüşlerini açıkladı. Büyükataman, Özgür Suriye Ordusu ile Esad yönetimi arasındaki hesaplaşmaya Rusya’nın da dâhil olduğunu belirterek, “Öte yandan yakın coğrafyalarla ilgili tarihî hesap ve hedefi hiç bitmeyen emperyalist güçler sınır güvenliğimizi tehdit etmektedir. Yaşanan gelişmelerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin'e ‘Kırgınlık içindeyim’ sözleri ve politikaları diplomatik dilden uzak ve Türk Devletinin büyüklüğüne tezat bir ifadedir. Hava sahası ihlal edilmiş bir büyük devletin vereceği cevap bu olmamalıdır” diye açıkladı.

"Büyük Kürdistan" hayalleri kuranların bugün sahada olduğunu kaydeden Büyükataman,  iktidarı şu sözlerle eleştirdi:

“Irak’ın işgalinde gösterdiğimiz ilkesiz tavır bugün Irak’ın kuzeyinde kaçak bir devlet yapısı oluşturmuştur. Suriye’de PKK’nın kolu PYD devletleşme sürecini tamamlamak üzeredir. Bizim yöneticilerimiz de PKK’nın Suriye kolu PYD’nin terörist başı olan Salih Müslüm’ü protokollerle karşılamıştır.

Suriye, Irak bu emperyalist güçler için çok da fazla bir öneme sahip değildir. Operasyonlar hızla Türkiye’yi kuşatmaya almaya yöneliktir. Suriye de düştükten sonra sıra acaba İran’a mı yoksa Türkiye’ye mi gelecektir? Büyük Türk devleti maalesef kendisini çepeçevre saran kuşatmaya katılmakta ve kendi sonunu hazırlamaktadır.” (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@