Mhp'li Büyükataman: Kyk Güvenliği Kağıttan Karton Mudur?

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Kredi Yurtlar Kurumu’nda barınan öğre...

Haberler 29.09.2015, 14:35
Mhp'li Büyükataman: Kyk Güvenliği Kağıttan Karton Mudur?

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Kredi Yurtlar Kurumu’nda barınan öğrencilerin yurda girişlerinde üzerinde öğrencinin el yazısı ile ismi yazılan bir karton kâğıt verildiğini ileri sürerek, “KYK güvenliği kağıttan karton mudur? Devlet kendi kontrolü altındaki yurtları idare etmekten aciz midir” diye sordu.

MHP’li Büyükataman, KYK yurtlarında kalan öğrencilerin yurda girişlerinde üzerinde öğrencinin el yazısı ile ismi yazılan bir karton kâğıt verildiğini ileri sürerek, “Kredi Yurtlar kurumunda barınan öğrencilerimize üzerinde öğrencinin el yazısı ile ismi yazılan bir karton kâğıt verilmiş, altına da bir kaşe basılarak yurda girişler bununla sağlanmıştır.  KYK güvenliği kâğıttan karton mudur? Tarafıma birçok öğrencimizden şikâyet gelmektedir. Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü çıkıp bu durumla alakalı derhal bir açıklama yapmalıdır. Öğrencilerin üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler olduğunu sakın iddia etmeye kalkmasın, zira bahsi geçen öğrenciler ara sınıf öğrencilerdir. Telefonla durumu sorduğumuz KYK yetkilileri yurtlarda parmak izi sistemi olduğundan bahsetmiştir. Ne acıdır ki KYK yetkilileri yurtlardaki parmak izi sisteminin devre dışı olduğundan bihaberdir. Devletin Kredi Yurtlar Kurumunda kimler kalmaktadır? Devlet kendi kontrolü altındaki yurtları idare etmekten aciz midir” dedi.

KYK yurtlarında kalan öğrencilerden şikayetler aldığını belirten Büyükataman, gelen şikayetleri şöyle özetledi:  

“Merhaba ben K.A. KYK yurdunda kalıyorum. Elimde 2 valiz ve bir sırt çantası ile yurda girdim. İçinde ne olduğunu benim dışımda kimse bilmiyor. Bana özel bir şey değil üstelik kimseninki bilinmiyor. Verilen kartı herhangi birine verip yurda sokabiliyorum. Bunu ben yapıyorsam herkes yapar. Güvenlik görevlileri şahsi olarak tanımadığı birinin bulunduğu yurdun öğrencisi olduğunu nereden bilebilir? Mesela terör yanlısı olsam bu fırsatı kaçırmazdım. Sonuçta hayatlar bir karton kağıt ile korunuyor. Bunu başkasından alıp içeriye girip bu güvenlik önlemini aşardım. Çeşitli yurtlardan arkadaşlarımla konuştuğumda da durum aynıdır. Bir kağıt parçasına ad, soyad, oda ve bir damga. Bunu kimin eline versem yurda giriyor. Kürşad oluyor bazen Hüseyin bazen ise Merve’ler Şivan? Bu şekilde korunuyoruz. Sosyal medya kullanır mısınız? Eylem olacağını her yerden duyuyoruz görüyoruz. Bu eylem eğer KYK yurtlarında olursa sesim kısık kalacak. Yurt müdürü yine bir sorun görmeyecek dinlemeyecek bile.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@