Mhp'li Büyükataman: Akp Ve Chp Kendi Açıklarını Mhp Üzerinden Kapatmaya Kalkmasınlar

ANKARA(ANKA) -MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve CHP Lideri ...

Haberler 09.10.2015, 10:35
Mhp'li Büyükataman: Akp Ve Chp Kendi Açıklarını Mhp Üzerinden Kapatmaya Kalkmasınlar

ANKARA(ANKA) -MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP’ye karşı ağız birliği yaptıklarını savunarak, “AKP ve CHP genel başkanlarına tavsiyemiz ülkemizin birliğe ihtiyacı olan bu günlerde iftiralarla, karalama kampanyalarıyla kendi açıklarını MHP üzerinden kapatmaya kalkmamalarıdır” dedi.

MHP’li Bütükataman yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP’ye karşı ağız birliği yaptıklarını savunarak, “Son günlerde maalesef Türk siyaseti ilkesizlerin elinde bir oyuncak hâline gelmiştir. Neyi savundukları açıkça ortada olanlar; halkı kandırmayı ve aldatmayı bir meziyet görmekte ve iftira atmaktan bir an olsun ar duymamaktadır. AKP ve CHP genel başkanlarına tavsiyemiz ülkemizin birliğe ihtiyacı olan bu günlerde iftiralarla, karalama kampanyalarıyla kendi açıklarını MHP üzerinden kapatmaya kalkmamalarıdır” dedi.

-“KILIÇDAROĞLU MESELELERİ TERSTEN OKUYOR”-

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun meseleleri tersten okuduğunu ileri süren Büyükataman şunları kaydetti:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partimize ‘Her şeye hayır diyecekseniz seçimlere niye giriyorsunuz?’ diye sormuş. Meseleleri tersten okuyan, olayları ucuz ve uçuk bir değerlendirme sefaletiyle ele alan bir bakış açısı Sayın Kılıçdaroğlu’nun sözlerinde bir hayli etkili olmuştur. İbret verici siyasi curcuna ve patavatsızlıkla partimizin durduğu yeri, aldığı pozisyonu ve izlediği politikaları eleştirmek bir defa Sayın Kılıçdaroğlu’nun sığ ve sığıntı zihniyetinin pişkinliğinden başka bir manaya gelmeyecektir. Sayın Kılıçdaroğlu panik ve can havliyle demirlediği bölücülük limanında, çatırdayan siyasetine yeni bir cephe açmanın kaygı ve arayışına girmiştir. Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden anlaşılan odur ki; CHP, AKP’ye kapılanmış, şimdiden AKP ile MHP karşıtlığında koalisyon kurmuşlardır. CHP’nin “İktidar için papaz elbisesi giyerim.” diyen zihniyetten hiçbir farkı kalmamıştır. Biri papaz elbisesi giyerken diğeri annelerinin entarileriyle polise, askere kurşun sıkan PKK’nın siyasi uzantısının eteğini giyme hevesine kapılmıştır.”

CHP’nin, MHP’nin siyasetini sorgulamak yerine “Ailece HDP’ye oy verdik” diyen dönemin genel başkan yardımcısını sorgulaması gerektiğini belirten Büyükataman, “Bebek katilinin posteri altında yürüyüşe katılan milletvekilini ve şu anda kelle koltukta PKK ile mücadele eden polisimize ve askerimize suç duyurusunda bulunan bir diğer Genel Başkan Yardımcısını sorgulamalıdır. Seçimin hemen ardından koşa koşa Tayyip Erdoğan’ın ayağına giden Deniz Baykal’ı sorgulamalıdır.  Hatta ben ne yapıyorum, benim amacım ne diyerek Kılıçdaroğlu kendini sorgulamalıdır” dedi

-“DAVUTOĞLU’NUN KALAN SON SİYASİ AHLAKI İLE…”-

“Sayın Davutoğlu’nun kalan son siyasi ahlakı ile cevap vermesi gereken sorular vardır” diyen Büyükataman, “Davutoğlu, ‘Sayın Bahçeli bütün o süreçte her görüştüğümüzde dönüp bize sizinle ve herhangi birisiyle koalisyon kurmayız, hükümet kurmayız, erken seçim kararına destek vermeyiz, dedi. Ne dediysek hayır dedi. Bir tek ofisinde içtiğimiz çaya hayır demedi. Başka her şeye hayır dedi. Bereket ona hayır demedi de çay içebildik’ diyecek kadar Türk misafirperverliğinden uzaklaşmış, ev sahibine nezaketsizlikte sınır tanımamıştır. Sayın Davutoğlu NTV’de katıldığı canlı yayında Bahçeli’nin kapıları kapattığını düşünmüyorum, tekrar görüşmek hususunda mutabık kaldık, Bahçeli ülkeyi hükümetsiz bırakmayız, dedi, dememiş miydi? Sayın Davutoğlu, MHP’ye uzun soluklu, güçlü bir koalisyon teklif etmiş midir? Bu soruların doğru cevabı ‘hayır’dır ve gerçek hayırcı parti AKP’dir. AKP’ye ve CHP’ye oy vermiş kardeşlerimize sesleniyoruz. Bunlar sizi kandırıyorlar. Gerçekleri sizden saklıyorlar. PKK’yı sözde düşman ilan ediyorlar ancak her türlü tavizi vermekten de geri durmuyorlar. Tüm seçmenlere çağrımız bu seçimde MHP çatısı altında millî ittifakı kurmak için MHP’ye omuz vermeleridir” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@