Mhp'li Büyükataman: 1 Kasım Helalin Haramla Mücadelesine Sahne Olacak

BURSA (ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Demokrasi imtihanı 5 gün sonra karşı...

Haberler 27.10.2015, 12:25
Mhp'li Büyükataman: 1 Kasım Helalin Haramla Mücadelesine Sahne Olacak

BURSA (ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Demokrasi imtihanı 5 gün sonra karşınıza çıkacaktır. 1 Kasım helalin haramla mücadelesine sahne olacaktır. 1 Kasım dürüstlüğün, kul hakkını gözetmenin ve Allah korkusunun yolsuzlukla, hırsızlıkla, vurgunculukla ve yağmacılıkla mücadelesi hâlinde geçecektir” dedi.

MHP’li Büyükataman, Bursa MHP Seçmen İletişim Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Büyükataman, 1 Kasım seçimelerinin demokrasi imtihanı olacağını belirterek, “Sandık 5 gün sonra önünüze gelecektir. Demokrasi imtihanı 5 gün sonra karşınıza çıkacaktır. 1 Kasım helalin haramla mücadelesine sahne olacaktır. 1 Kasım dürüstlüğün, kul hakkını gözetmenin ve Allah korkusunun yolsuzlukla, hırsızlıkla, vurgunculukla ve yağmacılıkla mücadelesi hâlinde geçecektir. 1 Kasım teröre geçit ve destek verenlerle terörün karşısında yıkılmaz bir kale gibi duranların mücadelesi olacaktır” dedi.

-“TÜRKİYE NAMLUNUN UCUNDA SEÇİM YAPACAKTIR”-

Türkiye’nin “namlunun ucunda” seçim yapacağını ileri süren Büyükataman, “Biliyoruz ki aziz milletimiz seçim yorgunudur. AKP aldığı neticeyi hazmedememiş, millî iradeye saygı göstermemiş ve uzaktan kumandalı Başbakan, Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla Türkiye’yi yeni bir seçime sürüklemekten çekinmemiştir. 5 gün sonra aziz milletimizin tekrar iradesine başvurulacak ve sandığa gidilecektir. Sandık milletimizin kurtuluşu, ülkenin geleceği için bir fırsattır. Türk milleti asla yalnız değildir. Milliyetçi Hareket Partisi var olduğu müddetçe milletimiz için son umut asla tükenmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi yetimin malını yağmalayan; ahlak, vicdan, yasa, hak tanımayan talancılardan mutlaka hesap soracak, AKP maşeri vicdan ve adalet önünde hesap verecektir. AKP’li sorumlular Tanzimat Fermanı’nın müsebbiplerinden olan Ali Paşa’nın akıbetine uğrayacaklardır. Çünkü onların sonu da Ali Paşa gibi olacak, cenazelerinde bu milletten helallik alamayacaklardır. Bilinmelidir ki, AKP-PKK tasfiye edilmeden, Türkiye’nin tamir ve tahkimi imkânsızdır. İnanıyoruz ki Türk milleti 1 Kasım’da; verilecek toprağımızın olmadığını, kaybedecek insanımızın, çizilecek sınırımızın bulunmadığını dünyaya ilan edecektir” ifadelerini kullandı.

-“TÜRKİYE’DE BİR HÜKÜMET KURULAMAMASININ VEBALİ…”-

7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki 4 ay 23 günlük süre zarfında Türkiye’de bir hükümet kurulamamasının vebalinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun sırtında olduğunu savunan Büyükataman, “Sayın Bülent Arınç, bir televizyon programında AKP’nin koalisyon kurmaktan kaçtığını ve buna yanaşmadığını ilk ağızdan itiraf etmiştir" diye konuştu. 

-“AKP ZİHNİYETİYLE GEÇECEK HER AN GELECEĞİMİZE DARBEDİR”-

Bursa’da yaşayan vatandaşlara seslenerek, “Gelin hep birlikte Türkiye’yi kurtaralım” diyen Büyükataman şunları kaydetti:

“Büyük ve güçlü Türkiye idealine omuz omuza yürüyelim. Gelin hep birlikte Milliyetçi Hareket’te buluşalım. Yolsuzları, hırsızları, hainleri, teslimiyetçileri, bölücüleri ve terör lobilerini bir daha ortaya çıkmamak üzere süpürelim. Geleceğinize sahip çıkınız. Ülkenize sahip çıkınız. Helal kazancınıza sahip çıkınız. Eşkıya her taraftadır. Dikkat ediniz. Hükümet artık meşruiyetini kaybetmiştir. AKP zihniyetiyle geçecek her an geleceğimize darbedir. Bunun için 1 Kasım’da rüşvetçilerin, kervan soyguncularının, sizlerden çaldıklarıyla kutu kutu milyon dolarları biriktirenlerin yakasından tutmak en büyük görev hâlini almıştır. Milletimiz müsterih olsun Milliyetçi Hareket’in iktidarında insanımızı ekonomik darboğazdan, huzursuzluk ve belirsizlik ortamından kurtaracağız. Biz, Türkiye’yi ileriye taşıyacak birikim, donanım ve kadrolara fazlasıyla sahibiz. Biz millî bütünleşmeyi yeniden sağlayabilecek güç ve enerjiye sahibiz.  Yürekten inanıyoruz, Bursa Milliyetçi Hareket’te karar kılacaktır. Bu hafta sonu yapılacak 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri’nin ülkemizin birliğine, milletimizin geleceğine, insanımızın refahına en üst düzeyde katkılar sağlamasını Allah’tan niyaz ediyorum. Her şeye rağmen seçimlerin barış, huzur, olgunluk, güvenlik ve demokratik yarış içinde geçmesini ümit ediyor ve milletvekili adaylarımıza başarılar diliyorum. Ülkenin geleceğine oy ver Bursa.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@