Mhp'li Adan: Düne Kadar Terörün Belini Düzeltenler Şimdi Bel Kırmaktan Bahsediyor

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Ahmet Davutoğlu...

Haberler 30.09.2015, 11:40
Mhp'li Adan: Düne Kadar Terörün Belini Düzeltenler Şimdi Bel Kırmaktan Bahsediyor

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “Siz teröre cansuyu oldunuz” sözleriyle tepki gösterirken, “Düne kadar terörün belini düzeltenler hangi yüzle şimdi bel kırmaktan bahsediyorlar?” açıklamasında bulundu.

Adan yaptığı yazılı açıklamada, her gün anaların ağladığını, şehit yakınlarının feryat etiğinin belirterek, Başbakan Davutoğlu’na sert tepki gösterdi. Adan, “Başbakan ‘terörün belini kırdık’ nutukları atıyor. Ne bel kırması Başbakan, siz teröre cansuyu oldunuz. Düne kadar terörün belini düzeltenler hangi yüzle şimdi bel kırmaktan bahsediyorlar?” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında “Nasıl oluyor da güya belini kırdığınız teröristlerden korkup, onlara teslim olup sandık taşımaya başladınız? Bu nasıl bir çelişkidir? Madem terörü bitirdiniz, o halde neden sandıkları kaçırıyorsunuz?” sorularını yönelten Adan, şunları kaydetti:

“Açık olarak görülmüştür ki; bizleri Sivas’ın doğusuna gitmemekle itham edenler, şimdi Sivas’ın doğusunda güvenlik sağlayıp sandık kuramamaktadır. AKP iktidarı Sivas’ın doğusunda sandık kuramamakta, sandık güvenliği tesis edememekte; Sivas’ın batısında ise milliyetçi nutuklar atmaktadır. 7 Haziran’dan önce meydanları gezip çözüm sürecini anlatanlar, milliyetçiliği ayaklar altına alanlar; 1 Kasım’a doğru giderken nedense can havliyle bayrak mitingleri yapmaya başlamışlardır. Tekraren iddia ediyoruz; bunların bayrak aşkı, millet aşkı 1 Kasım’a kadardır.

Öte yandan seçimlere doğru gidilirken anlaşılmıştır ki; AKP’nin ve Başbakan’ın tek derdi Saray’ı kurtarmaktan, ona taşeronluk yapmaktan ibarettir. Başbakan diyor ki; ‘seçim kampanyalarında Cumhurbaşkanı’nı siyasi tartışmaların dışında tutalım.’ Biz de diyoruz ki; eğer samimi isen aynı çağrıyı Saray’a da yap. Kendine güvenin varsa ve samimiysen, Cumhurbaşkanı’nı da siyasi tartışmaların dışında olmaya davet et. Ama biz biliyoruz ki; böyle bir çağrıyı yapmaya yetkin de, gücün de, cesaretin de yok. Bizler hırsıza hırsız, haine hain demeye devam edeceğiz.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@