Mhp'li Adan: Dün Bayrağın Yakılmasını Seyredenler Bugün…

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Dün şehir merkezlerinde bayrağımızın ayaklar ...

Haberler 19.09.2015, 14:00
Mhp'li Adan: Dün Bayrağın Yakılmasını Seyredenler Bugün…

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Dün şehir merkezlerinde bayrağımızın ayaklar altına alınmasını, yakılmasını seyredenler, bugün bayrak sevgisiyle dolup taşmaktadır” dedi.

MHP’li Adan yaptığı yazılı açıklamada, daha önce devletin parasıyla finanse edilip milleti ve devleti “çözdürme” görevi verilen akillere şimdi başka bir görev verildiğini savunarak, “Onlara ‘milletimizin kardeşliğini sömürdünüz, şimdi de birliğimizin sembolü bayrağımızı sömürün’ denmiştir. Unutmadık ve unutmayacağız. Dün ‘bayrağı ihtilaf konusu yapmayalım’ diyenler, bugün milletimizi bayraklı mitinglere davet etmektedirler. Dün sözde çözüm adı altında ülkemizin mayın tarlasına dönmesine göz yumanlar, bugün seçim kapıya dayanınca bayrağı hatırlamıştır. Dün şehir merkezlerinde bayrağımızın ayaklar altına alınmasını, yakılmasını seyredenler; bugün bayrak sevgisiyle dolup taşmaktadırlar” dedi.

Bugün bayraktan medet umanların dün bayrağı yakanları hoş gördükleri günleri de bildiğini öne süren Adan, “1 Kasım seçimleri öncesinde Saray’ın ve AKP’nin birliğimizin tartışmasız sembolü bayrağımız üzerinden, Türk bayrağı üzerinden takiyye yapmaya başladığını görmekteyiz. Her sıkıştığında milli ve manevi değerlerimizi sömüren bu anlayışın samimi olmadığı ortadadır. Seçimler yaklaşırken bayrağı aklına getirenlerin milli şuurlarından, samimiyetlerinden ve niyetlerinden şüphe ederiz. Bugün seçim kapıya dayandığında bayrağı hatırlayanların dün okullarda andımızı ve devlet kurumlarında Türkiye Cumhuriyeti ibarelerini yasaklamak için nasıl gayret gösterdiklerini de biliyoruz” ifadelerini kullandı.

-“BUNLARIN BAYRAK SEVGİSİ 1 KASIM’A KADARDIR”-

“Bunların bayrak sevgisi 1 Kasım’a kadardır” diyen Adan şunları kaydetti:

“Bunlar seçime kadar bayrağı baş tacı ederler. Sonra bayrakla işleri biter ve kendilerine başka bir sömürü aracı bulurlar. Yağmurum yağdığı yere tarlasını çeken bu zihniyetin milli değerlerimizi sömürdüğü ortadadır. Onlar için önemli olan ne pahasına olursa olsun iktidarlarını korumaktır. Bunun için her şeyin içini boşaltır, her değeri vicdansızca sömürürler. Tüm bunlar milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir. Milletimiz dünü de bugünü de yarını da gayet iyi bilmekte, değerlendirmektedir. 1 Kasım seçimleri, milli ve manevi değerlerimizi sömürenlerin cezalandırılacağı gün olacaktır.” (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@