Mhp'den Seçim Tekrarlanırsa İç Savaş Çıkar Diyen Fikri Sağlar'a Tepki: Pkk Sözcüsü Gibi

-MHP’li Oktay Öztürk MHP’ye ağır eleştiride bulunan CHP’li Fikri Sağlar’ı kına...

Haberler 15.10.2015, 13:05
Mhp'den Seçim Tekrarlanırsa İç Savaş Çıkar Diyen Fikri Sağlar'a Tepki: Pkk Sözcüsü Gibi

-MHP’li Oktay Öztürk MHP’ye ağır eleştiride bulunan CHP’li Fikri Sağlar’ı kınadıklarını belirterek “Fikri Sağlar, âdeta PKK’nın taleplerine rıza gösterilmesini istemekte, CHP milletvekili değil de PKK sözcüsü gibi bir bakış açısıyla aba altından sopa göstermektedir. Elbette Türkiye’nin ikide bir seçim tekrarlamaya tahammülü yoktur. Ama bunu bahane ederek iç savaş çıkacağını söylemek, resmen devleti tehdit etmektir” dedi.

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ın MHP'ye "Elinde kan olanların beyninde barış olmaz" şeklindeki ağır suçlamasına sert tepki gösterdi. Sağlar'ın “seçim yenilenirse iç savaş çıkar” şeklindeki iddiasını da eleştiren Öztürk, “Fikri Sağlar, âdeta PKK’nın taleplerine rıza gösterilmesini istemekte, CHP milletvekili değil de PKK sözcüsü gibi bir bakış açısıyla aba altından sopa göstermektedir. Elbette Türkiye’nin ikide bir seçim tekrarlamaya tahammülü yoktur. Ama bunu bahane ederek iç savaş çıkacağını söylemek, resmen devleti tehdit etmektir. CHP’li Sağlar’ın sorumsuzca açıklamalarını kınıyor, kendisini bir HDP’li gibi değil; ana muhalefet partisi milletvekili gibi davranmaya davet ediyoruz” dedi.

Öztük yazılı açıklamasında Fikri Sağlar’ın Çukurova yerel basınında yer alan “MHP’nin akan her kana elleri bulaşmıştır. Elinde kan olanların beyninde barış olmaz” sözlerini eleştirirken “Sağlıksız, hastalıklı bir ruhun çırpınışlarını yansıtan bu zihniyetin iyi tahlil edilmesi ve iyi okunması lazımdır. Fikri Sağlar’ın görüş ve düşünceleri; Atatürk’ten sonra CHP’de hangi anlayışın yerleştiğini; bu topraklara düşmanlık, siyasi husumet, kin, nefret ve kavga fitnelerinin tohumlarını hangi sapık kafaların ektiğini ortaya koymaktadır” dedi.

CHP’li Fikri Sağlar’ın MHP’nin aksine Mersin özelinde toplumsal hassasiyetleri kaşıyarak siyaset yaptığını; Mersin, Adana ve benzer durumdaki illerde kutuplaşmaya, çatışmaya yol açabilecek kışkırtıcı bir tutum takındığını belirten Öztürk, “Terörü kiminle sorgulayacaktık. Bölücübaşının avukatlığını yapan birine genel başkan yardımcılığı veren, onun aracılığıyla çözüm sürecini somutlaştırmak üzere yasa teklifleri veren, Mecliste çözüm sürecini destekleyerek en az AKP kadar çözümcü olan CHP ile mi?” diye sordu. HDP’ye oy verdiğini söyleyen, HDP’nin sokak eylemlerinde boy gösteren; barış, demokrasi ve dayanışma adları altında sık sık onlarla birlikte gösteri ve yürüyüşler düzenleyen CHP’li vekillerle ortak çalışamayacaklarını kaydeden Öztürk, şöyle dedi:

“CHP, PKK’nın siyasi kanadının bugünkü şımarıklarının ve devlete kafa tutacak hâle gelmesinin sorumluları safında yer almıştır. PKK’ya ve siyasi temsilcilerine verilen her taviz, yenisini getirmiştir. Demokrasi ve barış adına çıkarılan yasalar, teröre çare olmak şöyle dursun, PKK ve onun siyasi kanadının dişinin kovuğuna bile yetmemiştir. AKP ve CHP’nin tavizkâr tutumları, onlar tarafından sürekli istismar edilmiştir. Gelinen son nokta ortadadır. ‘Yeni bir seçim olursa iç savaş çıkar.’ diyen Fikri Sağlar, âdeta PKK’nın taleplerine rıza gösterilmesini istemekte, CHP milletvekili değil de PKK sözcüsü gibi bir bakış açısıyla aba altından sopa göstermektedir. Elbette Türkiye’nin ikide bir seçim tekrarlamaya tahammülü yoktur. Ama bunu bahane ederek iç savaş çıkacağını söylemek, resmen devleti tehdit etmektir. CHP’li Sağlar’ın sorumsuzca açıklamalarını kınıyor, kendisini bir HDP’li gibi değil; ana muhalefet partisi milletvekili gibi davranmaya davet ediyoruz.”

MHP’li Öztürk, Fikri Sağlar’ın temsil ettiği duruş ve zihniyetin mazide kaldığını, milletin onun gibi marjinal ideolojilerin etkisinden kurtulamayıp hâlâ eski kafayla siyaset yapmaya çalışanları artık ciddiye almadığını kaydetti. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@