MHP'den erken seçim açıklaması geldi! O isim seçimlerin daha erkene alınabileceğini açıkladı

Uzun süredir gündemde olan erken seçim ile ilgili MHP'li isimden açıklama geldi. Konu ile ilgili merak edilenleri açıklayan o isim herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı.

MHP'den erken seçim açıklaması geldi! O isim seçimlerin daha erkene alınabileceğini açıkladı

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri tarafından yapılan açıklama ile birlikte pek çok vatandaş tarafından uzun süredir merak edilen erken seçim hakkında merak edilen detaylar öğrenildi. Türkiye gündeminde yer alan seçim ve erken seçim ihtimali ile ilgili yapılan açıklamada erken seçim olabileceğine dair açıklama geldi. Yapılan bu açıklama ile birlikte pek çok vatandaşın merak ettiği sorulara bir yanıt geldi. İşte detaylar... 

O İSİM AÇIKLADI! 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman bugün MHP Bursa İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. Bu basın toplantısında erken seçim tarihine ilişkin önemli açıklamalar da yer aldı. Seçimlerin ne zaman yapılacağına ve erken seçim ihtimalinin olup olmadığı konusunda merak edilenler hem siyasiler tarafından hem de vatandaşlar tarafından konuşulurken Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman tarafından yapılan bu açıklama gündem oldu. 

SEÇİMLER ERKEN YAPILABİLİR 

İsmet Büyükataman tarafından yapılan açıklama ile birlikte konu ile ilgili pek çok cevap alındı. Yapılan açıklamada, "Seçimler, 18 Haziran 2023 tarihinde ve zamanında yapılacaktır. Son zamanlarda erken seçimin erkene alınabileceğine dair söylemler medyada yer almaktadır. Özellikle muhalefet, bundan 1 ay öncesine kadar seçimlerin erken yapılacağına yönelik hükümetin hazırlıklar yaptığını gündeme getirerek, tabanlarını ve kendi mensuplarını diri tutmak ve seçime hazır hale getirmek için böyle bir propaganda yürüttüler. Ama seçimler, mutlaka zamanında yapılacaktır. Belki haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması gibi birtakım gerekçelerden kaynaklı 1 ay seçimleri öne alma ihtimali söz konusu olabilir. Bu konuda bize intikal eden resmi teklif ve paylaşılan bir açıklama olmadı. Gazete köşelerinde yapılan yorumlara dayalı olarak bunu söylüyorum. Biz seçimlerin zamanında yapılacağına yönelik çalışmalarımızı yürütüyoruz." ifadeleri yer aldı. 

Konu ile ilgili bu isimden başka herhangi bir siyasiden açıklama gelip gelmeyeceği ise merak edilenler arasında yer aldı.