Mhp: Türkiye'yi Düşürmek İçin Yerçekimiyle Yarışanlara Yeter Artık

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “AKP-PKK tasfiye edilmeden, Türkiye&...

Haberler 30.09.2015, 11:15
Mhp: Türkiye'yi Düşürmek İçin Yerçekimiyle Yarışanlara Yeter Artık

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “AKP-PKK tasfiye edilmeden, Türkiye’nin tamir ve tahkiminin imkânsız” olduğunu vurgulayarak, “Güzel ülkemizi düşürmek için yerçekimiyle yarışanlara yeter artık demenin şafağı sökmek üzeredir” dedi.

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, tam mağlup olmaya başlayan ve ciddi bir mücadele ile dağılacak terör örgütüne adeta hükümet eliyle can suyu verildiğini belirterek, “Örgütü taşeron olarak kullanan dış güçler, sıkıntıya giren örgüt için devreye girmiş ve Türk Devleti mağlup olmuşçasına, hükümet yenik taraf gibi davranmıştır. Bir taraftan teröristbaşı ile doğrudan müzakereler başlatılırken diğer yandan örgütün şehir yapılanması olan KCK mensupları yargı paketleri ile cezaevlerinden tahliye edilmiştir” dedi.

Büyükataman, AK Parti’nin, “Dolmabahçe mutabakatı ve beraberliğinin şerefine Kandil’deki çeteleri Türkiye’ye soktuğunu” savunurken, şu açıklamaları yaptı:

“Bugün ülkemizde akan kanın sorumlusu Dolmabahçe’de PKK ile anlaşma yapanladır.  Dolmabahçe’de toplanıp İmralı canisinin on maddelik ihanet metnini yol ve müzakere haritası olarak benimseyenler bölücülüğün ve terörün aldığı mesafede pay sahibi olan sorumsuzlardır. Bu sorumsuzlardan biri de AKP’nin Bursa adayı Efkan Ala’dır. O Efkan Ala ki İçişleri Bakanı iken katıldığı bir televizyon programında çözüm sürecinin yasal bir zemine kavuşturulacağını söylemişti. Daha sonra ise Türkiye kanlı bir bölünmeye, kardeşin kardeşe silah doğrulttuğu acımasız bir mecraya sürüklendi.  Bize göre; Efkan Ala yetmez, Yalçın Akdoğan da Bursa'ya gelsin. Gelirken Dolmabahçe mutabakat metnini getirmeyi unutmasın. Memleketi; Oslo’da, Dolmabahçe’de nasıl pazarlık konusu yaptıklarını aziz vatandaşlarımıza anlatsın. Bilinmelidir ki, AKP-PKK tasfiye edilmeden, Türkiye’nin tamir ve tahkimi imkânsızdır. Güzel ülkemizi düşürmek için yerçekimiyle yarışanlara yeter artık demenin şafağı sökmek üzeredir. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’yi sahipsiz bırakmayacaktır. MHP, Türk milleti için gözünü daldan budaktan esirgemeyecek, son aşamada ihanetin belini kıracaktır.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@