Mhp Listesini Ysk'ya Teslim Eden Öztürk: Mhp, Akşener'den Önce De Vardı

ANKARA(ANKA) - MHP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, MHP’nin...

Haberler 18.09.2015, 15:10
Mhp Listesini Ysk'ya Teslim Eden Öztürk: Mhp, Akşener'den Önce De Vardı

ANKARA(ANKA) - MHP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, MHP’nin 1 Kasım milletvekili genel seçimlerinde partiyi temsil edecek adayların listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti. Öztürk, Meral Akşener’in liste dışı bırakılmasıyla oy kaybı yaşanabileceği söylemlerine ilişkin, “Sayın Akşener 2007’de geldi. 2007’den önce de Milliyetçi Hareket Partisi vardı. 2015’ten sonra da inşallah ilelebet devam edecek” açıklamasında bulundu.

MHP’nin aday listesini YSK’ya teslim eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk gazetecilere açıklamalarda bulundu. Öztürk, Eski TBMM Başkanvekili Meral Akşener’in listeye alınmamasına ilişkin, “Hiçbir özel neden yok. Sadece bir nöbet değişimidir” dedi.

Meral Akşener’in aday gösterilmemesinin partide bir oy kaybına neden olamayacağına vurgu yapan Öztürk, “Milliyetçi hareket Partisinde hiç kimse Milliyetçi hareket Partisinin üzerinde değildi. Hiç kimsenin kendisinde bir güç vehmi gösterisine kapılmasına gerek yok. Partimiz biz yokken de vardı. Bizimle devam ediyor. Biz çekildiğimizde de devam edecek. Sayın Akşener 2007’de geldi. 2007’den önce de Milliyetçi Hareket Partisi vardı. 2015’ten sonra da inşallah ilelebet devam edecek. Bizim açımızdan bu tip sorunlara muhatap olmamıza şaşırıyoruz. Gayet doğal siysasi hayatın içinde gayet olağan şeyler. Diğer partilerde de var. Adalet ve Kalkınma Partisinde de kurucuları dinlenmeye çekiliyor mesela”  dedi.

Tuğrul Türkeş haricinde 7 Haziran’da milletvekili seçilen tüm MHP milletvekillerinin adaylık başvurusunda bulunduğunu belirten Öztürk, “Tuğrul Türkeş beyin davranışına da biz şaşırmadık. Herkesçe beklenen bir adımdı o da esirgemedi gösterdi” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@