Mhp Lideri Bahçeli: Teröristler Ülkemizin Kalbine Nişan Almışlardır

-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’daki terör saldırısına ilişkin, “Ankara al&cce...

Haberler 10.10.2015, 17:45
Mhp Lideri Bahçeli: Teröristler Ülkemizin Kalbine Nişan Almışlardır

-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’daki terör saldırısına ilişkin, “Ankara alçakça, kalleşçe, acımasızca kana bulanmıştır. Bedenlerine bomba saran katiller aldıkları ölüm emrini harfiyen uygulamışlar, milletimizi derinden yaralamışlardır. Bu saldırı açıkça Türkiye’ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır. Teröristler ülkemizin kalbine nişan almışlardır” dedi.

 

-MHP lideri Bahçeli, yarın İzmir’de gerçekleştirilecek mitinge ilişkin ise, “Ülkemizin bugünkü acılı ve yaslı tablosu nedeniyle yarın İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceğimiz açık hava toplantısını ileri bir tarihe ertelediğimizi de herkese ilan ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’daki terör saldırısına ilişkin, “Ankara alçakça, kalleşçe, acımasızca kana bulanmıştır. Bedenlerine bomba saran katiller aldıkları ölüm emrini harfiyen uygulamışlar, milletimizi derinden yaralamışlardır. Bu saldırı açıkça Türkiye’ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır. Teröristler ülkemizin kalbine nişan almışlardır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sabah saatlerinde Ankara’da gerçekleştirilen 86 kişinin hayatını kaybettiği 186 kişinin ise yaralandığı saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Ankara’nın “alçakça” bir saldırıyla kana bulandığını belirten Bahçeli, “Bedenlerine bomba saran katiller aldıkları ölüm emrini harfiyen uygulamışlar, milletimizi derinden yaralamışlardır. Bu saldırı açıkça Türkiye’ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır. Hiç şüphesiz birlik ve beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimiz caniler tarafından hedef tahtasına koyulmuştur. Bugün başkentimiz Ankara’da tam bir felaket yaşanmıştır. Türk milleti terörün kanlı ve hain yüzüne bir kez daha maruz kalmıştır. Teröristler ülkemizin kalbine nişan almışlardır” dedi.

-“BU ELİM VE KAHREDİCİ TABLO TAM BİR YIKIMDIR”-

Bunun “elim ve kahredici” tablonun tam bir yıkım olduğunu belirten Bahçeli, “Teröristler, arkasında duran ve azmettiren güçler 20 Temmuz’da meydana gelen Suruç saldırısından sonra bu defa da maşaları vasıtasıyla Ankara’da sahneye çıkmışlardır. Ankara alçakça, kalleşçe, acımasızca kana bulanmıştır. Bedenlerine bomba saran katiller aldıkları ölüm emrini harfiyen uygulamışlar, milletimizi derinden yaralamışlardır. Bu saldırı açıkça Türkiye’ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır. Hiç şüphesiz birlik ve beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimiz caniler tarafından hedef tahtasına koyulmuştur” ifadelerini kullandı.

-“CANLI BOMBALAR BAŞKENTİMİZE KADAR GELEBİLMEYİ GÖZE ALMIŞKEN”-

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin kalmadığını bu olayın bir kez daha ortaya koyduğuna vurgu yapan bahçeli, “Suruç’taki menfur saldırının bir benzerinin Ankara’da tekrarlanması, buna çanak tutulması, olası terörist provokasyonlarının ağırdan alınması yeni bir faciaya davetiye çıkarmıştır. Canlı bombalar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının bundan habersiz kalmaları bir başka sorgulanması, üzerine gidilmesi gereken sorumsuzluk ve ihmalkârlıktır. Teröristler her an her yerde sivillere kast edebilecek bir potansiyel eylem gücüne sahip olduklarını göstermişlerdir” dedi.

-“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ HİÇ OLMADIĞI KADAR RİSK ALTINDADIR”-

“AKP’nin terörle kurduğu taviz ve teslimiyet temelli ilişki ağı milletimizi can evinden vurmuş, kandan beslenenlere cesaret aşılamıştır” diyen Bahçeli şunları kaydetti:

“Türkiye AKP’nin teröre sempatik ve sıcak bakışının, dış politikadaki tarafgir ve gayri milli yaklaşımın bedelini ödemektedir. Ülkemizin geleceği hiç olmadığı kadar risk altındadır. Sürekli tahkim ve takviye edilen tehlikeli döngü milli beka ve dayanışma duygularımızı iyice bükmüştür. Ankara Tren Garı’nın önündeki saldırının iç yüzü aydınlatılmalı, failler ve destekçileri mutlaka açığa çıkarılmalıdır. Sabredecek takat kalmamıştır. Bekleyecek hal ve derman da yoktur. Gerek Erdoğan, gerekse de devamlı kamu düzeninden bahseden Davutoğlu devletin azametini gösterecek yürekliliği, yıkılan milli güvenliği ayağa kaldıracak iradeyi derhal, gecikmeksizin göstermelidirler.”

-“FİKRİYATI VE SİYASİ EĞİLİMİ NE OLURSA OLSUN…”

Böylesi bir vahşetin kaynak ve dayanaklarını etraflıca değerlendirmenin, Suruç’tan başlayarak Ankara’ya kadar iz sürerek Türkiye “düşmanlarını” deşifre etmenin AKP’li seçim hükümetinin namus borcu olduğunu savunan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi tehditlerin ziyadesiyle farkında ve bilincindedir. Partimiz büyükşehirlerimize yönelebilecek terör saldırılarının ikazını daha önce defalarca yapmıştır. Oslo’da PKK’nın ülkemizi baştan ayağa bombayla doldurduğunu itiraf eden AKP memurlarının, bunu ciddiye almayan ve gereğini yapmayan hükümetin akan kanda, alınan canlarda sorumluluk payının olduğu da unutulmamalıdır. Bu düşüncelerle, fikriyatı ve siyasi eğilimi ne olursa olsun, Ankara Tren Garı önünde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara ise şifalar diliyorum” dedi. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@