Mhp Lideri Bahçeli: Paris'in İçine Şam Kaçıyor

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İnsanlık te...

Haberler 14.11.2015, 21:40
Mhp Lideri Bahçeli: Paris'in İçine Şam Kaçıyor

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İnsanlık terörden kırılıyor, Paris’in içine Şam kaçıyor, beyefendiler ise başka alemde. Antalya’da golf arabasına binip gösteri yapanlar Türkiye’yi çoktan dolmuşa bindirdi, dolduruşa getirdi. Her taraf doldu ak Toros” dedi.

 MHP lideri Bahçeli, resmi sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine paylaşımlarda bulundu. Zorluklarla başa çıkmanın kolay bir yolu olduğunu kaydeden Bahçeli, “O da korkusuzca içinden geçmek, cesur bir şekilde üstüne üstüne gitmektedir. Zor ve sıkıntılı dönemler bir bakıma manevi mükafattır. Gelişme ve büyümenin tılsımı zor zamanlarda gizlidir. Mesele bunun farkına varmaktır” ifadelerini kullandı.

 

-“SIRADA KESKİN BIÇAK OLMAK VAR”-

 

“Keskin bıçak olmak için çok çekiç yemek gerek” sözünü anımsatan Bahçeli, “Çekiç safhası tamam, sırada keskin bıçak olmak var. 1 Kasım seçiminin üzerinden yaklaşık iki haftalık bir süre geçti. İstikrar ve huzur gelecek diyorlardı, ne gezer, yine kan, yine acı geldi. Şehitler yürekleri kavuruyor. Dün; Uzman Çavuş Selim Vural’ı, J.Başçavuş Ahmet Çelik’i, Uzman Onbaşı İbrahim Bağcı’yı teröre kurban verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimize, silah arkadaşlarına ve kederli ailelerine başsağlığı temenni ediyorum. 1 Kasım’da terör sandığa gömülmüştü, Türkiye düşmanlarına diz çöktürülmüştü. Öyle ya, uzayı zapt ettik, Jüpiter’e de saray diktik. Nasılsa yalan diz boyu, inananlar haddinden fazla. İstikrar diyenler, Kobani’ye çevrilmeye çalışılan Silvan’da hala üç mahalleye giremedi. Birileri milletin aklıyla oynuyor ve aldatmada ustalaşmakla kalmıyor, herkese yutturmaya çalışıyor. Kör gözünü açtı artık, uyku dönemi bitti Manisa’da başörtülü bir hanımefendiye kelepçe takıp, sonra pardon diyerek başı açık hanımları tahkir edenlerin boyaları dökülüyor” dedi.

 

-“BEYEFENDİLER İSE BAŞKA ALEMDE”-

 

Antalya’da G-20 toplantısı yapılacağını anımsatan Bahçeli, “İnsanlık terörden kırılıyor, Paris’in içine Şam kaçıyor, beyefendiler ise başka alemde. Antalya’da golf arabasına binip gösteri yapanlar Türkiye’yi çoktan dolmuşa bindirdi, dolduruşa getirdi. Her taraf doldu ak Toros. Terörün vatanı, milliyeti, dini, inancı, mezhebi, kimliği yok derler. Doğrudur. Ama terörün sahibi, himaye edeni bal gibi, buz gibi vardır. Gaziantep’de, Diyarbakır’da, Suruç’ta ve Ankara’da terör nice canlara kast etmişti. Malumdur, terörün ağır faturasına hala katlanıyoruz. Fransa’da dün akşam altı ayrı noktaya yapılan saldırıda yüzlerce insan öldü ve yaralandı. Bu menfur saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Fransa halkına taziyelerimi bildiriyorum. Terörden yalıtılmış, soyutlanmış, korumaya alınmış güvenli hiçbir yerin olmadığını da düşünüyorum. Terörü politik bir enstrüman, küresel ve bölgesel bir dizayn vasıtası olarak kullanan ülkelerin bu hazin tablodan ders almasını umuyorum. İnsanlık teröre müşterek refleks geliştirip aynı cephede buluşamazsa, geleceğin dünyasını azılı katillerin tayin edeceğini görelim, bilelim. Şunu da unutmayalım ki, güç olan kahramanca ölmek değil; kahramanca yaşamaktır. İnsanlık huzur bulsun, ama Türk milleti de payidar olsun” açıklamasında bulundu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@