Mhp Lideri Bahçeli: Paris'e Ağlaşanlar, Türkmen Kıyımına Susuyor

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkmen k&oum...

Haberler 21.11.2015, 19:40
Mhp Lideri Bahçeli: Paris'e Ağlaşanlar, Türkmen Kıyımına Susuyor

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkmen köylerine yapılan saldırıları yerinde incelemek üzere bir grup MHP’linin Hatay’a gittiğini belirterek, “Paris’e ağlaşanlar, Türkmen kıyımına susuyor. Kerkük’te ölüyoruz, Tuzhurmatu’da kurşunlanıyoruz, Bayır Bucak’ta karadan ve havadan bombalanıyoruz. Ve Türkmen can veriyor. İnsanlık sanki kör, sanki sağır” dedi.

MHP lideri Bahçeli, Twitter hesabından takipçilerine paylaşımlarda bulundu. “Uzak değil, neredeyse yanıbaşımızda, güney sınırımızın hemen dibinde, Yayladağı’nın tam karşısında Türkmen Dağı var ve yanıyor, kanıyor” diyen Bahçeli, toprağa düşen her Türkmenle birlikte bir yanımız çöküyor, bir tarafımız sükut ediyor. Paris’e ağlaşanlar, Türkmen kıyımına susuyor. Kerkük’te ölüyoruz, Tuzhurmatu’da kurşunlanıyoruz, Bayır Bucak’ta karadan ve havadan bombalanıyoruz. Ve Türkmen can veriyor. İnsanlık sanki kör, sanki sağır” dedi.

 

-“RUS VE ESAD GÜÇLERİNİN İNSANLIĞI YOK SAYAN SALDIRGANLIĞI”-

 

Vicdanların kuru, kalplerin kaskatı olduğunu kaydeden Bahçeli, “Türkmenlerin hayat ve varlık haklarına göz dikilmiş, kimsenin umuru değil. Asırlardır Bayır Bucak’ta yaşayan soydaşlarımıza nefes almak çok görülüyor, zalimlerin uçakları, kara birlikleri ha bire ölüm yağdırıyor. Bayır Bucak Türkmenlerine karşı yaklaşık 10 gündür süren, 65’e yakın şehit, 200’den fazla yaralı verilen şiddetli saldırıları kınıyorum. Hayata gözlerini yuman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Türk milletinin başı sağolsun diyorum. Destek ve dualarımız şartsız Türkmen kardeşlerimizledir. Bizim için Türkmen Dağı’nın Erciyes’ten, Toroslar’dan hiçbir farkı da yoktur. Özellikle Rus ve Esad güçlerinin insanlığı yok sayan saldırganlığı sonucunda kaybedilen Çanlı Köyü ve Kızıldağ Bölgesi yüreklerimizdedir” ifadelerini kullandı.

 

-“KONUŞMAK YERİNE İSABETLİ EYLEM VE İCRAATA GEÇİLMELİDİR”-

 

MHP’nin bir heyet halinde Hatay’a birkaç gün içinde intikal edeceğini belirten Bahçeli, “Gelişmeler yakından takip edilecektir. Türk milleti soydaşlarının dram ve felaketlerini üzülerek izlemekte ve devletin tüm imkanlarıyla daha aktif olmasını beklemektedir. Çok konuşarak bir şey olunsaydı, aslan değil papağan orman kralı olurdu. Bu nedenle konuşmak yerine isabetli eylem ve icraata geçilmelidir. Hz. Mevlana der ki: “Alev odunun çokluğundan üzülür mü? Kasap koyun sürüsünden korkar mı?” Tehdit fazla diye sinmek, ağırdan almak doğru mu? Ayna ile terazi, birisi incinecek yahut utanacak diye doğru söylemekten nasıl sakınmazsa, biz de gerçekleri haykırmaktan korkmayacağız. Türkmen kardeşlerim, merak buyurmayın, haklısınız, inanıyorsunuz ve mutlaka da kazanacaksınız. Her zaman da sizlerleyim” paylaşımında bulundu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@