Mhp Ankara: Belediye Otobüsleri Ak Parti Mitinglerine Vatandaş Taşımasın

ANKARA(ANKA) - MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, AK Parti’nin seçim arefesinde düz...

Haberler 29.10.2015, 10:30
Mhp Ankara: Belediye Otobüsleri Ak Parti Mitinglerine Vatandaş Taşımasın

ANKARA(ANKA) - MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, AK Parti’nin seçim arefesinde düzenleyeceği mitingin zamanlamasına dikkat çekerek, kamu araç ve imkanlarının kullanılarak siyasi propaganda yapılmaması uyarısında bulundu.

Çetinkaya, yazılı açıklamasında “AKP yöneticilerini ve Ankara Büyükşehir Belediyesini bu mitingde kamu araç ve imkanlarının kullanılarak siyasi propaganda yapılmasına teşebbüs edilmemesi hususunda ikaz ediyoruz. Uyarılarımıza uyulmaması halinde tüm Ankaralıların haklarının takipçisi olacağımızı kendilerine ihtar ediyoruz” dedi.

MHP Ankara İl Başkanlığı olarak, sahada, alanın her bir detayına ulaşacak ve siyasi programlarını anlatacak meşakkatli bir çalışmayı kesintisiz ve yorulmaksızın sürdürdüklerini anlatan Çetinkaya, seçimden bir gün önce ve seçim yasaklarına ramak kala yapılacak AKP mitinginin zamanlaması itibariyle özel önem atfeden bir gelişme olduğunu da bildirerek şu uyarılarda bulundu:

“Ankara’da defalarca tanık olduğumuz üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait belediye otobüslerinin, AKP mitinglerine ücretsiz taşıma yaptığı hususu sabit bir vakadır. Nitekim İstanbul ve sair büyükşehirlerde de gözlenen bu durum, siyasi etik ve ahlak ile örtüşmeyen, uygulayıcılarını da kamunun, vatandaşlarımızın haklarına mütecaviz duruma düşüren haksız bir uygulamadır. Bu halde, zamanlaması itibariyle son derece kritik bir dönemece denk getirilen bu mitingde, kamu araç ve imkânlarının kullanılarak siyasi propaganda yapılmasına teşebbüs edilmemesi adına Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticilerini ve Ankara Büyükşehir Belediyesini ikaz ediyor; miting öncesi ve esnasında ikazımıza konu hususunun ve tüm Ankaralıların haklarının takipçisi olacağımızı kendilerine ihtar ediyoruz.” (ANKA)
(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@