Mezarlıklara Bayram Bakımı

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan K...

Haberler 20.09.2015, 15:15
Mezarlıklara Bayram Bakımı

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Karşıyaka, Sincan, Gölbaşı, Cebeci, Ortaköy ve Bağlum mezarlıklarında, her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı öncesinde de temizlik çalışmaları tamamlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile ANFA ekipleri tarafından bayram ziyareti öncesinde mezarlıklarda başlatılan kapsamlı temizlik çalışması, ekiplerin iki katına çıkartılmasıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirildi.

Mezar aralarında bulunan çöplerin ve yabani otların temizliğini yapan ekipler, Karşıyaka Mezarlığı içinde bulunan Şehitlik'te de özel bakım yaparak çiçek dikti.

-MEBİS SAYESİNDE MEZARLAR DAHA KOLAY BULUNUYOR

Başkent’teki mezarlık ziyaretlerinde “Mezarlık Bilgisayar Sistemi” (MEBİS) de vatandaşlara, aradığı mezarı bulmasında kılavuz oluyor. Karşıyaka, Cebeci ve Sincan mezarlıklarının büyüklükleri dikkate alınarak mezarlık giriş kapılarına yerleştirilen MEBİS’te yer alan kiosk’lar sayesinde vatandaşlar, yakınlarının bulunduğu mezarı, harita çıktısı da alarak kolaylıkla bulabiliyor.

Vatandaşlar istedikleri anda http://www.mebis.ankara.bel.tr adresine de girerek, aradıkları mezarın yeriyle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabiliyorlar. (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@