Mezarlık İmamlarına Özel Eğitim

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, mezarlıklarda görev...

Haberler 13.10.2015, 15:00
Mezarlık İmamlarına Özel Eğitim

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, mezarlıklarda görev yapan kadrolu imam, gassal ve taziye elemanlarına, Kur’an-ı Kerim vehitabet alanında bilgi ve becerilerinin artırılması amacıyla özel eğitim veriyor.

Yenimahalle Müftülüğü tarafından hazırlanan eğitim programına, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 56 din görevlisi katılıyor.

Diyanet İşleri Bakanlığı’ndaki hizmet içi eğitim uygulaması ile eşdeğer olarak Yenimahalle Müftülüğü tarafından hazırlanan eğitim programı, Karşıyaka Mezarlığı Sosyal Tesislerinde gerçekleşiyor.

Yenimahalle Müftülüğü eğitim uzmanları tarafından hafta içi günde 3 saat olarak hazırlanan ders programı, 4 haftada tamamlanacak.

Yenimahalle Müftülüğü eğitim programı çerçevesinde Mezarlıklar Şube Müdürlüğü din görevlilerinin, Kur’an-ı Kerim ve hitabet alanında bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlanıyor, hatasız konuşabilmeleri için teorik ve uygulamalı dersler veriliyor.

Din görevlileri, Kur’an-ı Kerim’i daha güzel okumanın ve içeriğini vatandaşlara daha net ve anlaşılır biçimde anlatabilmenin yöntemleri üzerinde hem teorik hem de pratik olarak çalışıyorlar.

-ÜST DÜZEY HİZMET İÇİN, SÜREKLİ EĞİTİM-

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şubesi Müdürü Ali Açıkgöz, hizmette en üst düzeyi yakalamak için hizmet içi eğitimin her aşamada gerekli olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi:

“İmamlarımız ve diğer din görevlilerimiz, mezarlıklarda defin işlemleri sırasında görevlerini yaparken, yakınlarını son yolculuğuna uğurlayan vatandaşlarla göz göze temasta bulunuyorlar. Zaman zamanda kederli vatandaşlarımızın acılı ruh hallerinden etkileniyorlar. İmamlarımızın ortama uygun bir iletişim kurmaları, onların acılarını paylaşmaları önem taşıyor. İmamlarımızın ve din görevlilerimizin bilgilerini daha iyi ifade etmeleri ve hizmeti en üst düzeye çıkarabilmeleri için biz bu hizmet içi eğitim kursunu gerekli gördük. Kurs süresince yapılacak çalışmayla, din görevlilerimizin hem Kur’an-ı Kerim’i daha iyi okuyacaklarını, hem de hitabet güçlerini artırarak acılı vatandaşları daha doğru ve kolay teselli etme imkanı bulacaklarını ümit ediyorum.”  (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@