Meteorolojiden Yağışlı Hava Raporu! Cuma Günü Etkili Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Cuma günü için yayımladığı hava tahmin raporunda bazı bölgelerde kuvvetli yağışların etkili olacağını duyurdu. 11 Haziran Cuma yağış beklenen şehirlerin listesi.

Meteorolojiden Yağışlı Hava Raporu! Cuma Günü Etkili Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna yeni eklemeler yaptı. 

Daha önce ilan edilen hava tahmin raporunda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde beklendiği ifade edilmişti. Meteoroloji bu raporuna ek olarak bazı bölgelerde ek kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. İşte meteorolojiden yapılan o uyarılar. 

METEOROLOJİNİN YAĞIŞ BEKLEDİĞİ ŞEHİRLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son raporda haftanın son işlem gününde yurdun farklı bölgelerinde yağışların etkili olacağı duyuruldu. 

Ülkenin bazı bölgelerinde hava sıcaklıkları yağışla beraber biraz düşecek ancak geri kalan kısımda yer alan şehirlerde hava sıcaklıkğı mevsim normallerinde olacak. Raporda havanın genel olarak parçalı ve az bulutlu olacağı ilan edildi. 

Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava açık olacak.

Yağış Beklenen Şehirler

Yukarıda yer alan haritada da görüldüğü gibi İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Marmara Bölgesinin bazı şehirlerinde yağışlar olacak. 

Yağış beklenen şehirler arasında Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Antalya çevreleri, İzmir ve Aydın'ın iç kesimleri, Hatay'ın kıyı kesimleri, Bolu'nun güneyi ve Sivas'ın doğusu yer alıyor. Bununla birlikte Rize Artvin bölgelerinde de yağışlar bekleniyor. 

Yağışların gök gürültülü ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@