Meteoroloji'den Kuzey'e Yağış Uyarısı

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların, Doğu Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kars, Ardahan ve Erzurum çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağını bildirdi. Me

Haberler 09.05.2015, 15:34
Meteoroloji'den Kuzey'e Yağış Uyarısı

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların, Doğu Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kars, Ardahan ve Erzurum çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağını bildirdi. Meteoroloji, yaşanabilecek ani su baskını, dolu, yıldırım, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Kayseri, Kırşehir, Sivas, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Antalya'nın İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kars, Ardahan ve Erzurum çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'in batısında sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının iç ve kuzeydoğu kesimlerde azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, güneydoğu kesimlerde sabah ve öğle saatlerinde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Doğu Anadolu'nun doğusu ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da, yağışların, Doğu Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kars, Ardahan ve Erzurum çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği belirtilirken, yaşanabilecek ani su baskını, dolu, yıldırım, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

-BÖLGELERİMİZDE HAVA-

MARMARA:  Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Antalya'nın Akseki, İbradi ve Gündoğmuş ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin güneyi ile Kırşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği bekleniyor. Sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in batısında sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümünün sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin batısı ile Kars, Ardahan ve Erzurum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin batısı ile Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI-

BURSA: Az bulutlu, sabah saatlerinde sisli.(24)

İSTANBUL: Az bulutlu, sabah saatlerinde sisli.(23)

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(28)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(28)

ANTALYA: Parçalı iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

MERSİN: Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu.(25)

ANKARA: Parçalı bulutlu.(22)

KONYA: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı.(20)

SAMSUN: Parçalı yer yer çok bulutlu.(17)

TRABZON: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(14)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(13)

KARS: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(17)

MALATYA: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(22)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(27)

GAZİANTEP: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(26)

SANLIURFA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(29)(ANKA)

(HSN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@