Meteorolojiden Ani Su Baskını Uyarısı

ANKARA(ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,  yurdun güney ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş'ın güneyi, Tunceli ve Er

Haberler 13.05.2015, 17:38
Meteorolojiden Ani Su Baskını Uyarısı

ANKARA(ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,  yurdun güney ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş'ın güneyi, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği belirtilirken, yaşanabilecek ani su baskını, yerel dolu, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş'ın güneyi, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.  Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Açıklamada,  yurdun güney ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş'ın güneyi, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği belirtilirken, yaşanabilecek ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

-BÖLGELERDE HAVA-

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.        

EGE: Genellikle parçalı zamanla güney kesimlerinin çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla'nın iç kesimleri ile Denizli'nin güneyinin yerel olmak üzere kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Antalya'nın kuzeybatısı ile doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Osmaniye ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümünün yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile Muş, Bingöl, Bitlis ve Van'ın kuzey kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI-

BURSA: Parçalı ve az bulutlu.(24)

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu.(23)

İZMİR: Genellikle parçalı zamanla iç kesimleri yer yer çok bulutlu.(26)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(27)

ANTALYA: Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzeybatısı ile doğu ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(24)

ANKARA: Genellikle parçalı, akşam saatlerinde kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu.(21)

KONYA: Parçalı yer yer çok bulutlu.(19)

SAMSUN: Genellikle parçalı, akşam saatlerinde iç kesimleri yer yer çok bulutlu.(19)

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)

KARS: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(22)

ŞANLIURFA: Parçalı ve çok bulutlu.(25)(ANKA)

(HSN/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@