Meteoroloji'den 4 şehir için şiddetli yağmur yağışı uyarısı! O şehirlerde sel tehlikesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika uyarısı geldi. Bu şehirlerde yaşayan vatandaşlar oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbir ve önlemini alsın.

Meteoroloji'den 4 şehir için şiddetli yağmur yağışı uyarısı! O şehirlerde sel tehlikesi

Meteoroloji'den 4 şehir için şiddetli yağmur yağışı uyarısı! O şehirlerde sel tehlikesi - Salı günü Türkiye'de belirli bölgeler ve gün içi etkisini kuvvetli hissettirecek kuvvetli yağmur sonrası sel ve su taşkını oluşma ihtimali var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşlara uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu (Ardahan dışında), Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Hatay, Eskişehir, Karaman, Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Antalya, Bingöl, Muş ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların; yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, Kıyı Ege ile iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara'da kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Hatay ve Osmaniye çevrelerinde güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Antalya, Bingöl, Muş ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji'den 4 şehir için şiddetli yağmur yağışı uyarısı! O şehirlerde sel tehlikesi

Meteoroloji'den 4 şehir için şiddetli yağmur yağışı uyarısı! O şehirlerde sel tehlikesi - Resim : 2

Meteoroloji'den 4 şehir için şiddetli yağmur yağışı uyarısı! O şehirlerde sel tehlikesi - Resim : 3

Meteoroloji'den 4 şehir için şiddetli yağmur yağışı uyarısı! O şehirlerde sel tehlikesi - Resim : 4

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SONRAKİ HABER