Meteoroloji Uyardı Kar Yağışı Bekleniyor

ANKARA (ANKA) – Meteoroloji, yurdun halen yağışlı hava kütlesinin etkisinde bulunduğunu belirterek, “Bu yağışlı sisteme ilave olarak, yarın öğle saatlerinden itibaren ülkemizin güneybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin

Haberler 07.04.2015, 12:26
Meteoroloji Uyardı Kar Yağışı Bekleniyor

ANKARA (ANKA) – Meteoroloji, yurdun halen yağışlı hava kütlesinin etkisinde bulunduğunu belirterek, “Bu yağışlı sisteme ilave olarak, yarın öğle saatlerinden itibaren ülkemizin güneybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor” açıklamasında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yarın Marmara’nın doğusu, Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ile Doğu Anadolu bölgesinde yağış bekleniyor. Perşembe günü Güneydoğu Anadolu dışında; Cuma günü Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Güneydoğu Anadolu’nun güneyi dışında ülke genelinde yağış bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur, Çarşamba gecesi ve Perşembe günü sabah saatlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Çankırı ile Ankara ve Konya’nın batısında yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir’de Perşembe günü gündüz saatlerinde de devam edecek kar yağışlarının Perşembe gecesi ve Cuma günü sabah saatlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Çankırı, Çorum, Kırıkkale, Yozgat, Tokat, Amasya, Ankara ile Konya’nın batısı ve Denizli’nin doğusunda da görüleceği tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı sistemin, hafta sonunda yurdun batı bölgelerinde etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların artacağı, doğu bölgelerde ise etkisini sürdüreceği bekleniyor. (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@