Meteoroloji Son Hava Durumu Tahminlerini Açıkladı! Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu tahminleri açıklandı. Ülke genelinde bugün yoğun bir yağış olayı beklenmezken sıcaklıkların da mevsim normallerinin üzerinde devam edeceği bildirildi. Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Son Hava Durumu Tahminlerini Açıkladı! Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günün hava tahminleri açıklandı. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklar hakim olurken yer yer mevsim normallerinin altında da sıcaklık görülebileceği bildirildi.

DON, BUZLANMA VE ÇIĞ UYARISI!

Yurdun iç ve doğu kesimleri için sabahın erken saatleri ile gecenin geç saatlerinde don ve buzlanma olaylarının meydana gelebileceğini bildirin Meteoroloji vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı. Özellikle zirai don uyarısı yapan Meteoroloji bunun yanında çığ uyarısı da yaptı. Ülke genelinde sıcaklıkların artmaya başlaması nedeniyle yüksek yamaçlarda kart örtüsü bulunan yerlerde çığ felaketi yaşanabileceği bildirildi.

YAĞIŞ YOK, SICAKLIKLAR ARTIYOR!

Yağışsız bir havanın hakim olacağı Türkiye'de bölgelerde genellikle parçalı ve az bulutlu bir hava sistemi hakim olacak. Bir süredir yağışlar vatandaşların hayatlarını olumsuz etkilerken bu yağışların son bulduğu bildirildi. Sıcaklıkların da artması ile oldukça ılıman bir kış mevsimi geçerken bunun olumsuz sonuçlarının da olacağı bildirildi. Özellikle kurak bir kış mevsimi yurt genelinde etkili olurken bu durumun barajların doluluk oranlarına etki yaparak yaz aylarında su sıkıntısı yaşanabileceğine dikkat çekildi.

YENİ HAFTADA YAĞIŞLAR GERİ DÖNECEK!

Meteoroloji tarafından yapılan bilgilendirmeye göre denizlerde de fırtına meydana gelmeyece. Oldukça sakin geçmesi beklenen bugün ılıman bir hava etkin olmayı sürdürecek. Ancak gelecek haftanın ortalarından itibaren Türkiye'ye Balkanlar üzerinden yeni bir hava sistemi giriş yapacak. Bu yeni hava sisteminin yağışlı havaları yeniden geri getireceği tahmin ediliyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@