Meteoroloji o iller için uyarı verdi! İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, İzmir hava durumu...

Yaz aylarının yavaş yavaş sona ermesiyle birlikte meteorolojiden uyarı geldi. O illerde sıcaklık tamamen düşecek. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, İzmir hava durumu...

Meteoroloji o iller için uyarı verdi! İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, İzmir hava durumu...

Meteoroloji tarafından turuncu uyarı verildi. Hava sıcaklıklarının yavaş yavaş düşmesiyle birlikte sıcak yaz günlerine veda eden vatandaşlar artık hava durumunu araştırmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarı özellikle de Adana, Bursa, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Yozgat, Yalova ve Osmaniye sarı kodlu uyarı; Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova ve Düzce'yi kapsadı. Peki önümüzdeki günlerde hava durumu nasıl olacak?

İSTANBUL'DA SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji ve AFAD'ın uyarıları sonrası İstanbul'da başlayan sağanak yapışın ardından diğer pek çok il içinde uyarı yapıldı. Sıcak yaz aylarının yavaş yavaş bitmesiyle birlikte soğuklar etkisini göstermeye başlarken kışlık kıyafetler raflarda yerini aldı. 

Meteroloji Genel Müdürlüğü Adana, Bursa, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Yozgat, Yalova ve Osmaniye sarı kodlu uyarı; Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova ve Düzce için turuncu uyarıda bulundu. 

TÜRKİYE GENEL HAVA DURUMU

Meteoroloji tarafından yapılan genel hava durumuna göre önümüzdeki günlerde ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Ağırlıkla sağanak yağışlı geçecek bölgeler ise Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Antalya, Gaziantep, Kilis, Batman ve Siirt çevresi olarak açıklandı. 

Meteoroloji o iller için uyarı verdi! İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, İzmir hava durumu...

Marmara'nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Kastamonu, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Sivas ve Osmaniye çevreleri ile Kırıkkale'nin kıyı kesimleri, Yozgat ve Kayseri'nin doğu ilçeleri, Adana'nın kuzey ve doğusu, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde yağışın yerel kuvvetli olması beklenmekte. Sonbahar mevsiminin de sona ermesinin ardından sıcaklıkların tamamen düşeceği bilgisi vatandaşlara veriliyor. Aynı zamanda kış için ısınma önemlerinin şimdiden alınması gerektiği, yağışların aniden bastıracağı ve soğukların ani şekilde geleceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.