Meteoroloji'nin Günlük Hava Durumu Tahminleri Açıklandı! Bugün Hangi İller Yoğun Kar Yağışı Altında Kalacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 19 Şubat 2021 Cuma tarihli hava durumu değerlendirmesini yayınladı. Bugün yoğun kar yağışı beklenen illeri duyuran Meteoroloji yurdun çeşitli bölgelerindeki vatandaşlara da uyarılar yapmayı sürdürdü. Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji'nin Günlük Hava Durumu Tahminleri Açıklandı! Bugün Hangi İller Yoğun Kar Yağışı Altında Kalacak?

Türkiye'de sert geçen kış şartları vatandaşları zorlamaya devam derken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yeni hava durumu değerlendirmeleri geldi.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre bugün ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmara, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu, Eskişehir, Çankırı, Karaman, Siirt ve Batman çevrelerinde yoğun yaağışlar meydana gelecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacak. İstanbul kıyılarında ise yağışların yağmur şeklinde olması bekleniyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER!

Yoğun kar yağışı beklenen iller de Meteoroloji tarafından açıklandı. Yapılan bilgilendirmeye göre Düzce, Zonguldak, Bartın, kastamonu, Rize ve Artvin'de yoğun kar yağışları vatandaşları zorlayacak. Bu illerde meydana gelecek yoğun kar yağışlarının özellikle ulaşımda çokciddi aksamalara neden olabileceği bildirildi. Vatandaşlar bu konuda uyarılırken yetkililerin de gerekli tedbirleri almaları istendi.

DON VE BUZLANMA UYARISI!

Meteoroloji tarafından verilen bilgilere göre bugün Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olaylarının görülmesi bekleniyor. Bunun yanında aynı bölgelerde sis ve pus hadiselerinin de meydana gelebileceği bildirildi. Özellikle ulaşımda sis hadisesinden kaynaklanan görüş mesafesi daralmasının aksamalara sebebiyet verebileceği bildirildi.

ÇIĞ UYARISI YİNELENDİ!

Meteoroloji'nin vatandaşlara yapmış olduğu uyarılardan birisi de çığ tehlikesi oldu. Bir süredir yapılan Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun yüksek kesmlerinde kar erimelerine bağlı olarak çığ felaketi uyarısına bugün de devam edildi.

SICAKLIK TAHMİNLERİ!

Hava sıcaklıkları konusunda da tahminlerini duyuran Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege ve İç Anadolu'da sıcaklıkların 2 ile 4 derece arasında değişen rakamlarda artacağı diğer bölgelerde ise sıcaklıklarda kayda değer bir değişiklik olmayacağı açıklandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@