Meteoroloji iki bölge için uyarı geldi! Şemsiyelerinizi hazırlayın!

Kış aylarına girilmesine rağmen hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde gitmesi ve buna ek olarak yağışların olmaması, kuraklık sorunu gerçeğini tekrar gündeme getirdi.

Meteoroloji iki bölge için uyarı geldi! Şemsiyelerinizi hazırlayın!

Kış mevsimi geldi çattı ancak, hava sıcaklıkları bahar aylarına ait sıcaklık seviyelerinde devam ediyor. Havaların mevsim normallerinin üzerinde olması ve özellikle kış aylarında yağışın olmaması, barajlardaki doluluk oranının ciddi seviyelerde düşmesine neden oldu. Özellikle bu kurak havadan İstanbul barajları bir hayli etkilendi. Barajlardaki doluluk oranları kritik seviyelere düştü. Yaşanan bu durumlara karşı meteorolojiden yağış uyarısı geldi. Beklenen yağış ile barajlardaki su seviyelerinin bir nebzede olsa yükselmesi bekleniyor.

İKİ BÖLGE İÇİN YAĞIŞ UYARISI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalara göre, Türkiye’nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz kıyıları; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Balıkesir’in kuzey kesimlerinde hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı bir hava beklenirken, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI AYNI OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin bazı bölgelerinde etkili olacak yağışın, hava sıcaklarında bir düşüşe neden olmayacağını açıkladı. Hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgarın ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERDEKİ HAVA DURUMU

Meteoroloji iki bölge için uyarı geldi! Şemsiyelerinizi hazırlayın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre bazı illerdeki hava sıcaklıkları şu şekilde olacak;

  • İstanbul; 10, parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağış

  • Ankara; 9, parçalı ve az bulutlu

  • İzmir; 15 az bulutlu

  • Kocaeli; 11, parçalı ve çok bulutlu, aralıkla sağanak yağış

  • Antalya; 19, az bulutlu

SONRAKİ HABER