Meteoroloji Harita Yayımladı Tek Tek Uyardı! Listedeki İllere Dolu, Yıldırım ve Etkili Sağanak Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu yayımladı. Yeni raporda bazı şehirlerde çok kuvvetli yağışlar olabileceği bildirilirken vatandaşlar dolu, yıldırım gibi doğa olayları ile su ve sel baskınlarına karşı uyarıldı.

Meteoroloji Harita Yayımladı Tek Tek Uyardı! Listedeki İllere Dolu, Yıldırım ve Etkili Sağanak Bekleniyor

Haftasonu öncesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan yeni raporda, çok sayıda şehre yağış uyarısı yapıldı. Bayramdan önceki birkaç günde etkili yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü il il uyarıda bulundu. 

BU ŞEHİRLERE ETKİLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporunda yurt geneli için beklentileri açıkladı. Buna göre yurdun kuzey ve Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Bunun dışında kalan Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Orta ve Doğu Toroslar mevkii ile Kütahya ve Giresun çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Bu bölgelerde ayrıca aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülebileceği de ilan edildi. Açıklanan bu bölgelerin dışında kalan sahil ve diğer bölgelerde ise havanın az bulutlu olması beklentiği belirtildi. 

İlleri Tek Tek Açıkladı

Haftasonunun ilk gününde kuvvetli yağışın etkili olması beklenen şehirler Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce açıklandı. Vatandaşlar kuvvetli yağış konusunda uyaran Meteoroloji aşağıda yer alan şehirlerdeki vatandaşların dikkatli olmasını istedi. 

Edirne, Kırklareli ve Çankırı, akşam ve gece saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Samsun ve Ordu ile bu şehirlere yakın diğer il ve ilçeler. 

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunun son kısmında ise vatandaşları kuvvetli rüzgara karşı uyardı. Bazı bölgelerde sert esmesi beklenen rüzgarın olumsuzluklara neden olabileceği bu kapsamda vatandaşların bu sürece dikkat etmeleri gerektiği ilan edildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarısında "Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Güney Ege'de güney ve güneybatı yönlerden, gece Orta Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@