Meteoroloji'den Yeni Yoğun Kar Yağışı Uyarısı! Bugün Hangi İllerde Kar Yağışı Bekleniyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük hava durumu tahminlerini açıklayarak yine yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Yurdun bazı bölgelerinde kar yağışları sona ererken yoğun kar yağışı beklenen iller açıklandı. Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den Yeni Yoğun Kar Yağışı Uyarısı! Bugün Hangi İllerde Kar Yağışı Bekleniyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminlerini yaptığı değerlendirme raporu yayınlandı. Bu rapora göre bugün Türkiye'de yağışlı havanın hakim olacağı yerler açıklandı.

BUGÜN YAĞIŞ BEKLENEN YERLER?

Meteoroloji'nin bilgilendirmesine göre Marmara, Batı Karadeniz, Kıyı Ege, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kütahya, Şanlıurfa, Ankara, Çankırı, Bingöl, Eskişehir ve İzmir'de bugün hava yağışlı olacak. Yağışlar Güneydoğu Anadolu ile Ege kıyılarında yağmur ve sağanak yağmur şeklinde gerçekleşecek. Diğer bölgelerde ise yağışların karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

NERELERDE YOĞUN KAR YAĞIŞI OLACAK?

Yoğun kar yağışı uyarısı ile nokta atışı yapan Meteoroloji Sabah saatlerinde Hakkari'nin ve Şırnak'ın yüksek kesimlerinde, gece saatlerinde ise Zonguldak, Bartın ve KastamonU'nun yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı meydana geleceğini duyurdu.

BUZLANMA, DON VE ÇIĞ UYARISI

Buzlanma ve don olayları konusunda da uyarılar yapan Meteoroloji'nin son bilgilendirmesine göre Marmara bölgesi ve ülkenin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayları meydana gelecek. Ayrıca Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda çığ felaketi riski bulunduğu açıklandı.

SICAKLIK TAHMİNLERİ

Hava sıcaklıklarına dair tahminini de güncelleyen Metetoroloji yurdun batı kesimlerinde sıcaklıkların 1 ila 3 derece artacağını açıkladı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise sıcaklıklar 4 ila 8 derece arasında azalacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@