Meteoroloji'den Son Dakika Uyarıları! Yoğun Kar Yağışı Beklenen İller Açıklandı!

Türkiye'de çetin kış şartları hakim olmaya devam ederken Meteoroloji genel Müdürlüğü kar yağışı uyarılarını sürdürüyor. Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün Türkiye'nin 69 ilinde kar yağışı meydana gelecek. Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den Son Dakika Uyarıları! Yoğun Kar Yağışı Beklenen İller Açıklandı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlük hava durumu değerlendirmesi yayınlandı. Türkiye'nin 69 ilinde kar yağışı meydana geleceği tahmin edilirken vatandaşlar çeşitli hava olaylarına karşı da uyarıldı.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye'de bugün hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara'nın doğusu, İç Ege'nin kuzeyi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağışlar meydana gelecek.Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağışların yağmur ve sağanak şeklinde olacağı diğer bölgelerde ise kar yağışları gerçekleşeceği bildirildi.

YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER!

Yoğun kar yağışı beklenen illeri de açıklayan Meteoroloji Kocaeli, Sakarya, Bursa, Ordu, Giresun, Tokat, Malatya, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak'ta vatandaşların tedbirli olmaları gerektiğini istedi.

SICALIK TAHMİNLERİ!

Hava sıcaklıklarına dair tahminini yenileyen Meteoroloji'ye göre sıcaklıklar ülkenin iç kesimlerinde azalacak diğer kesimlerdeyse herhangi bir değişiklik olmayacak. Ege, İç Anadolu, Batı Akdeniz ve Doğu Anadolu'da rüzgarların fırtınaya dönüşebileceği tahmini kamuoyu ile paylaşıldı.

BUZLANMA UYARISI!

Zirai don ve buzlanma konusunda da vatandaşları uyaran Meteoroloji, karayollarında gizli buzlanmaya dikkat çekti. Sürücülerin bu konuda azami dikkat göstermesi gerektiği bildirilirken mümkün olduğunca toplu ulaşım araçlarının kullanılması tavsiye edildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@