Meteoroloji'den Son Dakika Hava Durumu Raporu! Sağanak, Kar, Çığ, Pus, Sis Ve Buzlanma Tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika hava durumu raporuna göre çok sayıda şehire sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunuldu. Fırtına, çığ ve sağanak yağmur uyarısı yapan Meteoroloji vatandaşların tedbirleri olmaları gerektiğini açıkladı.

Meteoroloji'den Son Dakika Hava Durumu Raporu! Sağanak, Kar, Çığ, Pus, Sis Ve Buzlanma Tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika hava tahmini raporu yayınlandı. Ülke genelinde önemli hava olaylarının meydana gelmesi beklenirken vatandaşlara da çeşitli uyarılar yapıldı.

SAĞANAK YAĞIŞLAR MEYDANA GELECEK!

Yurt genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir havanın hakim olacağını açıklayan Meteoroloji, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların meydana gelmesinin beklendiğini duyurdu. Bu yağışların bölge bölge ani su baskını ve sel felaketlerine neden olabileceği açıklanırken vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmaları istendi.

HAFİF KAR YAĞIŞI OLACAK!

Kar yağışı tahminini de açıklayan Meteoroloji'nin verdiği bilgilere göre Erzurum ve Bingöl çevrelerinde akşam saatlerin kar yağışı meydana geleceği bildirildi. Bu kar yağışlarının yoğun olmayacağı ve olumsuz bir sonuç doğurmayacağı belirtilirken sınırlı bir çevrede gerçekleşeceği açıklandı.

PUS, SİS, BUZLANMA, DON VE ÇIĞ TAHMİNLERİ

Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesinin meydana geleceğini tahmin eden Meteoroloji, doğu bölgelerinde ise buzlanma ve don olaylarının olacağını ifade etti. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda dik yamaçlarda bulunan kar örtülerinde çığ felaketi yaşanabileceği vurgulandı.

SICAKLIKLAR ARTIYOR!

Hava sıcaklıkları konusunda da bilgilendirme yapan Meteoroloji, sıcaklıkların Marmara'nın kuzeyi ile Karadeniz kıyılarında 3 ila 6 derece arasında yükseleceğini duyurdu. Diğer bölgelerde sıcaklıklara ilişkin bir değişim beklenmezken sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği açıklandı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@