Meteoroloji'den Bir Kar Yağışı Uyarısı Daha Geldi! Kar Kalınlığı 50 Cm'yi Bulacak!

Türkiye soğuk bir hava sisteminin etkisi altına girerken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden kar yağışı uyarıları gelmeye devam ediyor. Bir son dakika açıklaması yapılarak Marmara'dan sonra Batı Karadeniz için de yoğun kar yağışı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji'den Bir Kar Yağışı Uyarısı Daha Geldi! Kar Kalınlığı 50 Cm'yi Bulacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kar yağışı uyarıları sürüyor. Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava sistemi beraberinde yoğun kar yağışlarını da getirdi.

SON DAKİKA KAR YAĞIŞI UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sürekli son dakika bilgilendirmesi yaparak vatandaşları bölge bölge yoğun kar yağışlarına karşı uyarıyor. Marmara Bölgesi için günlerdir teyakkuza geçen Metetoroloji, kar yağışlarının bu geve ve yarın yoğunlaşacağını duyurmuştu. Şimdi ise Meteoroloji'den Batı Karadeniz için uyarı geldi.

KAR KALINLIĞI 50 CM'Yİ BULACAK!

Batı Karadeniz için yapılan uyarıda Pazar günü öğle saatleri işaret edildi. Bölge genelinde meydana gelecek olan yoğun kar yağışlarının zamanla etkisini arttıracağı bildirilirken Pazartesi gece saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam edeceği belirtildi. 50 cm kalınlığa kadar ulaşması beklenen kar yağışlarının buzlanma ve don olaylarına sebebiyet vereceği bildirildi. Ayrıca bölged eulaşımda aksamalar, kıyı kesimlerde kuvvetli rüzgar ve yer yer tip olabileceği vurgulandı. Bu kapsamda Meteoroloji Genel Müdürlüğü hem yetkililerin hem de vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

Batı Karadeniz'de meydana gelecek olan kar yağışlarının Türkiye'nin en aktif yolu olan TEM Bolu geçişinde de aksamalara neden olabileceği duyuruldu. Bu konuda da yetkililerin kar temizleme çalışmaları için hazır olmaları gerektiği bildirildi.

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu ve Sinop illerinde yoğun bir kar yağışı meydana gelecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@