Meteoroloji Bugün Yoğun Kar Yağışı Beklenen İlleri Açıkladı! Bölge Bölge, İl İl Hava Durumu Tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftanın ilk hava durumu tahminlerini kamuoyuna duyurdu. Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava sisteminin yoğun kar yağışına neden olacağı illerin sayısı artmaya başladı. Bugün hangi illerde kar yağacak?

Meteoroloji Bugün Yoğun Kar Yağışı Beklenen İlleri Açıkladı! Bölge Bölge, İl İl Hava Durumu Tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaşıldı.

BUGÜN NERELER YAĞIŞLI OLACAK?

Yapılan son hava durumu tahminlerine göre Türkiye'de bugün ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Yurda hafta sonunda giriş yapan soğuk hava dalgasının etki alanını arttırdığı bildirilerek kar yağışı meydana gelecek illeri ve bölgeler açıklandı. Buna göre Marmara'nın doğusu, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Balıkesir, Çanakkale, Muğla, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Ardahan, Elzaığ, Muş, Bitlis, Bingöl, Şırnak, Van ve Hakkari'de yağışlı bir hava hakim olacak. Bu sayılan yerleşim merkezlerinde yağışların kar ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENEN YERLER?

Yoğun kar yağışlarına dair de bir bilgilendirme yapan Meteoroloji Marmara'nın doğusunda, Orta Akdeniz'in iç kesimlerinde, İç Anadolu'da, Batı ve Orta Karadeniz'de, İstanbul, Kütahya ve Afyon'da gerçekleşecek yağışlara işaret etti. Meteoroloji bu sayılan yerlerde yoğun kar yağışının zaman zaman hayatı olumsuz etkileyebileceğini açıkladı.

GÜNLÜK SICAKLIK TAHMİNLERİ!

Hava sıcaklıkları konusunda tahminini de açılayan Meteoroloji'ye göre sıcaklıklar yurdun iç ve batı kesimlerinde hissedilecek seviyede azalacak. Trakya'da ise bir miktar sıcaklık yükselişi meydana gelecek. Diğer yerlerde ise sıcaklıklar olduğu gibi kalmaya devam edecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Marmara'nın kuzeyinde kuvvetli rüzgarların etkili olacağı bildirildi.

BUZLANMA, DON VE ÇIĞ UYARISI!

Türkiye'de iç ve doğu kesimler ile kar yağışının olduğu yerlerde buzlanma ve don olaylarının gerçekleşebileceği duyuruldu. Ayrıca Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesinin oluşabileceği ifade edildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@