Meteoroloji Bayram Raporu Açıklandı! Bayram Hava Nasıl Olacak? İl İl Haritalı Tablo

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bayram öncesi günlük hava sıcaklık raporunu yayımladı. Ramazan Bayramında hava sıcaklıklarının nasıl olacağını açıklayan Meteoroloji bazı şehirler için sağanak uyarısı yayımladı.

Meteoroloji Bayram Raporu Açıklandı! Bayram Hava Nasıl Olacak? İl İl Haritalı Tablo

Ramazan Bayramına kısa bir süre kala Meteoroloji Genel Müdürlüğü şehirlerde hava sıcaklıkları nasıl olacak açıkladı. 

Bayramda hava nasıl olacak? sorusunu merak edenler için 5 günlük hava tahmin raporunu yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde tüm beklentileri açıkladı. Buna göre bayramda hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak. 

BAYRAMDA HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yeni yayımlanan hava tahmin raporunda bayram öncesi dönemde haftanın ilk günlerinde yurdun büyük bölümü açık ve güneşli olacak. Bazı bölgelerde hava az bulutlu olacak. Ancak yurdun kuzey doğu ve doğu kesimlerinde yer yer ayağışlar gözülecek.

Haftanın ikinci gününde de benzer bir tablo olacak. Arefe gününde ise yurdun büyük bölümü parçalı bulutlu olacak. Ancak bu dönemde kuzeydoğu bölgelerde bulutların yoğunluğu artacak. Haftanın ilk günlerinde ayrıca hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde azalarak mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Bu verilerin dışında ayrıca bayram haftasında Marmara'nın güneybatısı, Ege kıyıları, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu ile Adıyaman çevrelerinde kuvvetli rüzgar etkili olabilecek. 

Bayramın 1. Günü Hava Nasıl Olacak?

Hafta başından itibaren bayram haftasında hava sıcaklıkları mevsim normalleri seviyesinde olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava tahmin raporunda güney ve batı kesimlerinde hava sıcaklıklarının normal seviyelerde kuzeydoğu ve doğu bölgelerinde ise mevbsim normallerinin 1, 2 derece altında olacağını öngördü. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@