Meteoroloji Alarm Verdi, Türkiye Kar Altında Kalacak! 60 İl İçin Son Dakika Yoğun Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika hava durumu tahmini açıklaması yaptı. Yurt genelinde soğuk havanın hakim olmaya devam edeceği bildirilirken toplam 60 ilde kar yağışı olacağı duyuruldu.

Meteoroloji Alarm Verdi, Türkiye Kar Altında Kalacak! 60 İl İçin Son Dakika Yoğun Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye bugün adeta kar altında kalacak. Toplam 60 ilde kar yağışı meydana gelecek ve olumsuz hava koşulları vatandaşları zor durumda bırakacak.

TÜRKİYE KAR ALTINDA KALACAK!

16 Şubat 2021 Salı günün hava durumu tahminlerine göre marmara'nın doğusu, Kuzey ve İçEge, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da yoğun bir şekilde kar yağışları meydana gelecek. Özellikle Kocaeli, Sakarya, Giresun, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari,Şırnak, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt, Ankara, İstanbul, Malatya, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Erzurum, Erzincan, Tokat, Amasya, Trabzon, Samsun, Sinop, Düzce, Bolu illerinde çok yoğun kar yağışları etkili olacak.

DENİZLERDE ULAŞIM AKSAYACAK

Hava sıcaklıkları konusunda da bilgi veren Meteoroloji sıcaklıkların hissedilir derecede azalacağını açıkladı. Türkiye'nin çok sayıda ilinde sıcaklıklar sıfır derecenin altına düşmesi tahmin ediliyor. Rüzgarların ise fırtınaya dönüşecekleri ve denizlerdeki ulaşımın aksayacağı bildirildi. Özellikle Marmara'da rüzgarlar deniz ulaşımında iptalleri beraberinde getirmeye başladı.

METEOROLOJİ ALARM VERDİ!

Yoğun kar yağışları nedeniyle alarm veren Meteoroloji Genel Müdürlüğü illere de uyarı gönderdi. Gönderilen uyarıda hem vatandaşların hem de yetkililerin kar yağışlarına dair önlem almaları istendi. Belediyeler ekiplerini teyakkuza geçirirken vatandaşlara da özel araçları ile trafiğe çıkmamaları gerektiğine dair uyarılar yapılmaya başlandı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@