Meslektaşını Öldüren Öğretmene 15 Yıl Hapis

ZONGULDAK'ın Çaycuma İlçesi'nde, kahvede iskambil oyunu oynarken kendisini hile yapmakla suçlayarak döven meslektaşı 37 yaşındaki Şenol Gegekoğlu'nu bıçakla öldürüp, 34 yaşındaki Ferhat Bulut'u yaralayan öğretmen 34 yaşındaki Okan Akın, cinayeti haksız tahrik altında işlediği kanaatiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haberler 30.09.2015, 16:31
Meslektaşını Öldüren Öğretmene 15 Yıl Hapis
 (DHA)- ZONGULDAK'ın Çaycuma İlçesi'nde, kahvede iskambil oyunu oynarken kendisini hile yapmakla suçlayarak döven meslektaşı 37 yaşındaki Şenol Gegekoğlu'nu bıçakla öldürüp, 34 yaşındaki Ferhat Bulut'u yaralayan öğretmen 34 yaşındaki Okan Akın, cinayeti haksız tahrik altında işlediği kanaatiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

12 Aralık 2014'te meydana gelen olayda Gemiciler Ortaokulu Türkçe öğretmeni Okan Akın, kahvede iskambil oyunu oynarken kendisini hile yapmakla suçlayan Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu'nda görevli Türkçe öğretmeni Şenol Gegekoğlu ve bir mağazada tezgahtar olan akrabası Ferhat Bulut ile tartıştı. Kavgaya dönen olayda Okan Akın, yanında taşıdığı çakı ile Şenol Gegekoğlu ve Ferhat Bulut'u bıçakladı. Şenol Gegekoğlu hastanede ölürken, Ferhat Bulut tedavisinin ardından taburcu oldu.

'Kasten adam öldürmek ve yaralamak' suçundan tutuklu yargılanan Okan Akın, Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Okan Akın'ı yaraladığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ferhat Bulut da duruşmaya katıldı.

Sanık Okan Akın'ın avukatı, güvenlik kameralarında müvekkilinin yere yatırılarak dövüldüğünün açıkça görüldüğünü, kendisini korumak isterken olayın gerçekleştiğini ileri sürdü. Ölen maktül ile mağdur sanık Ferhat Bulut'un müvekkiline hakaret ve küfür de ettiğini iddia eden avukat, verilecek cezada haksız tahrik indirimi uygulanmasını istedi. Mahkeme heyeti cinayeti haksız tahrik altında işlediği kanaatine varılan sanık Okan Akın'a, Şenol Gegekoğlu'nu öldürmekten 12 yıl 6 ay, Ferhat Bulut'u yaralamaktan da 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Ferhat Bulut'a basit yaralama suçundan verilen 2 bin lira ceza ile ilgili ise hükmün açıklanması geri bırakıldı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@