Mersin'de Şehitler Ve Özgecan Unutulmadı

MERSİN'de Kurban Bayramı nedeniyle şehitlik ziyaretçi akınına uğradı.

Haberler 23.09.2015, 14:41
Mersin'de Şehitler Ve Özgecan Unutulmadı
İbrahim MAŞE/MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Kurban Bayramı nedeniyle şehitlik ziyaretçi akınına uğradı. Arife gününde Vali Özdemir Çakacak önderliğindeki kent protokolü, şehitliği ziyaret ederek mezarlara karanfil bırakırken, hunharca öldürülen Özgecan Aslan'ın da mezarını ziyaret etti.

Şehitlik ziyaretine Vali Özdemir Çakacak ile eşi Kevser Çakacak, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ve belediye başkanları katıldı. Ziyaret öncesinde şehitler için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Çakacak ve protokol üyeleri mezarlara karanfil bırakırken, şehit yakınları ile sohbet etti.

Zaman zaman gözyaşlarını tutamayan şehit yakınları mezar başında duygusal anlar yaşadı. Hüzün havasının hakim olduğu ziyaret sonrasında açıklamaya yapan Çakacak, "Çanakkale Savaşı'nda ve Kurtuluş Savaşı'nda şehitler verildi. Terör olaylarında binlerce şehit verildi. Şehitlerimiz canları pahasına bize bu cennet vatanı armağan etti. İşte bu yüzden her toprak parçası vatan olamaz. Silahlı kuvvetlerimizin özverileri ve milletimizin vakur duruşu sayesinde bizi bölmek isteyenler başarılı olamayacak" diye konuştu.

ÖZGECAN DA UNUTULMADI

Vali Çakacak ile beraberindekiler şehitliğin ardından aynı mezarlıkta bulunan ve şubat ayında Tarsus İlçesi'nde hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın da mezarını ziyaret etti. Vali ile beraberindekiler Özgecan Aslan için dua etti. Bir süre mezarda bekleyerek karanfil bırakan protokol üyeleri, ardından mezarlıktan ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@