Mersin'de Seçmen Sandığa Koştu

MERSİN'de oy verme işleminin başlamasının ardından seçmenler sandığa koştu.

Haberler 01.11.2015, 16:22
Mersin'de Seçmen Sandığa Koştu
Mustafa ERCAN- İbrahim MAŞE/MERSİN, (DHA) - MERSİN'de oy verme işleminin başlamasının ardından seçmenler sandığa koştu.

Mersin'de 1 milyon 217 bin 967 seçmen, 3 bin 719 sandıkta oy kullanıyor. Kentte oy kullananlar arasında 77 yaşındaki emekli bankacı Cengiz Kıyga'nın oksijen tüpü ile sandığa giderek oy kullanması da dikkat çekti. Merkez Akdeniz İlçesi'nde oy kullanacağı Gazipaşa Ortaokulu'na yakınlarının desteği ile giden Kıyga, nefes almakta zorlandığı için oksijen tüpü ile birlikte oy kullandı. Elinde baston, burnunda nefes alması için oksijen tüpüne bağlı olan hortumlara rağmen vatandaşlık görevini yerine getiren Kıyga, her seçimde sandık başına gittiğini ve daha iyi bir gelecek için oyunu kullandığını söyledi.

Kent genelindeki bir çok okulda da, yaşlı ve engelliler vatandaşların desteği ile oyunu kullandı. Oy vermeye çocukları ile gelen bazı seçmenler, oy pusulasının içinde bulunduğu zarfı çocuklarına vererek sandığa attırdı.

Öte yandan il genelinde seçmenlerin sandığa ilgisi dikkat çekti. 7 Haziran seçimlerinde yüzde 86.55'lik bir katılımın olduğu kentte 1 Kasım seçimlerinin daha yüksek bir oranda bulması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@