Mersin İdmanyurdu - Osmanlıspor Maçı Soyunma Odaları

Mustafa ERCAN-Mustafa İNSAN-İbrahim MAŞE/ MERSİN, (DHA) - SPOR Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu, sahasında oynadığı Osmanlıspor maçında 0-4 mağlup oldu. Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Mesut Bakkal, bu mağlubiyetin ardından istifa etti.

Haberler 19.09.2015, 00:28
Mersin İdmanyurdu - Osmanlıspor Maçı Soyunma Odaları
Mustafa ERCAN-Mustafa İNSAN-İbrahim MAŞE/ MERSİN, (DHA) - SPOR Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu, sahasında oynadığı Osmanlıspor maçında 0-4 mağlup oldu. Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Mesut Bakkal, bu mağlubiyetin ardından istifa etti.

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Mesut Bakkal, "Bu gün itibari ile görevimi bırakıyorum. Kimseyi kırmak niyetinde değilim. Bazen bırakacağın ve duracağın yeri iyi bilmen gerek. Nasip diye bir şey var ve ötesi yok. Bazı şeyler olmuyorsa olmaması gerektiğindendir. Bizler adam gibi geldik adam gibi gideriz. Kimsenin bize küfretmeye hakkı yok. İstifa diye bağırabilirsiniz ama ne ben ne oyuncularım ne ekibim bu küfürleri haketmiyoruz. Tek serzenişim bu. İyi başladım, ama talihsiz maçlar yaşadık. Beşiktaş'tan sonra Akhisar maçı, geri paslar. Bir talihsizlik var ve inşallah bendendir. Ben camiacı birisiyim. Giderken de 5 kuruş talebim olmaz. Öyle gideyim orada sığıntı gibi kalayım, öyle bir şey yok. Önemli olan Mersin'in başarması. İnşallah benden sonra düzelir. 30 dakika iyi götürdüğümüz oyunda geri pasla gol yiyoruz. Bir gudümsüzlük var. İyi yapmaya çalışan bir ekip var. Hakikatten üzüldüm. Bu kadar şeyler yapmaya çalıştığım camiada küfür edilmesi zoruma gitti. Bunu kimse haketmedi. İstifa diye bağırabilirsiniz. Bırak git diyebilirsiniz, ama bilmem ne git bilmem ne git, olmaz. Bunu herkese mal etmiyorum. Aynen söylenenleri iade ediyorum. Ben ve oyuncularım haketmedi bunu. Bu saatten sonra kalmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Camianın önünü açmak gerek. Bu camianın içindeyiz. Ne yönetimden ne basından kimseden şikayetim yok. Herkes hakkını helal etsin. Elimden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştım, iyi de çalıştık. Hayatımın en talihsiz maçlarını oynadık. Umarım bu talihsizlik bendedir. İnşallah benim bırakmam bu camiaya iyi yansır. Herkesin ağzından çıkanı kulağı duyması gerekiyor. Bir gün herkesin herkese işi düşer. Ben küfürü hakedecek bir şey yapmadım. 15 bin kişi istifa diye de bağırdı, ama küfür olmaz. İkinci maçta dedim bana kimse inanmadı. 15 kişi istifa diye bağırıyor diye. Kulübün tuttuğu otobüs ile maça gelip teknik direktör diye bağırılırsa bunun altında bir şey aramanız gerek. Buradaki maçta yine aynı grup bağırıyorsa. Oyuncularla toplantıda, hakkınızı helal edin dedim. Duracağımız yeri biliyoruz. Benim derdim ne para ne pul. Tek derdim başarılı olmak. İnşallah tesis biter. 36 oda ve çim saha yapılacak oraya. 11'e 11 idman sahanız yok. Ben hakkımı helal ediyorum, bir hatam varsa da özür diliyorum. Ben o küfürleri haketmedim ve kim söylediyse iade ediyorum. Bu kadar taşkınlıktan sonra ben kalmam. İş bu kadar cıvıdıktan sonra kalınmaz. Geçen haftaki güzel oyunun üstüne bu gün galip gelseydik devam ederdik. Bu kadar tepki varken bağlasan durmam. KDV'sine kadar ödedikten sonra hoca istifa diye bağırılıyor. Mersin İdmanyurdu'nun Süper Lig'de yaşaması gerekiyor. Bu herkesin menfaatine. Bu takımın Süper Lig'de yaşaması lazım ve ben bu yüzden burdayım. Şimdi gidiyorum. İnşallah uğursuzluk bendendir. Hakkınızı helal edin" dedi.

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, "Deplasmanda kazanılan 3 puanı önemli ve değerli olarak görüyoruz. Müsabakaya stat telaşı ile başladık. 30 dakikalık bir bozukluk, stres rakibimizin o dakikalarda üstünlüğünü ortaya çıkardı. Gol bölgesine gerek yerden gerek havadan fazla oyuncu sokmamamız oyunda dengeyi sağladı. Deplesmanda alınan 3 puan çok önemli, geçen hafta kaybetmiştik şimdi telafi ettik. Özgüven ve iyi bir takım olgusu yarattı. Bunu çalışmalarla sahaya biraz daha yasıtabilirsek daha iyi olacak. Webo'nun gelmesi deplasmandaki oyun tarzımızı değiştirdi. Fazla pasa yönelik bir hale geldi. Serdar ile oynarken kontra atak ve direkt oyun kullanıyorduk. Webo ile bunu biraz daha değiştireceğiz. Futbol hata oyunu. Futboldaki bu hatayı biz iyi kullandık" diye konuştu. FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@