Meral Akşener'den ''HDP'ye Bakanlık'' açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in katıldığı canlı yayın programında sorulan soru verdiği yanıt sonrası Meral Akşener'den açıklama geldi.

Meral Akşener'den ''HDP'ye Bakanlık'' açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'e sorulan, ''İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz?'' sorusuna, ''Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir'' cevabını verdi. Tekin'in söylemleri sonrası ülke gündemini yoğun ilgilendiren konuya Meral Akşener'den açıklama geldi. Akşener, ''HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek.'' diyerek sessizliğini bozdu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı canlı yayın programında kendisine sorulan soruya karşı verdiği yanıt, ''HDP'li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna genel başkanlar dahil. 'Sayın başkanım söz hakkı istiyorum' Şimdi bunu hak sayacaksınız ama bu ülkeyi yönetmek için bu kabul olmaz... O zaman seçime sokmayın kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman milli irade nerede kaldı. Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine. Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir.'' ifadelerini kullandı.

6'LI MASADAN AÇIKLAMALAR

Kemal Kılıçdaroğlu olay hakkında, ''Hayır yok böyle bir şey. Burada önemli olan 6 liderin Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili karar alması ve kamuoyuna duyurması. Karar alınırken altı lider oturup karar alacağız." diyerek açıklık getirdi. İYİ Parti yetkilileri Gürsel Tekin'e tepki verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in katıldığı canlı yayın programında kendisine sorulan soruya yönelik verdiği yanıt sonrası ülke gündeminde yoğun ilgi gördü. Gösterilen ilgi olumsuz yönde artış göstererek günden güne daha çok yer almaya başladı. Tekin'in sözlerine muhalefet kanadı başta olmak üzere iktidardan da eleştiriler geldi. Akşener sessizliğini bozarak gelişmeler çerçevesinde, ''HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri konuyla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı'' dedi. ,

START VERİLDİ

Siyasi parti liderleri seçim başlangıçlarını vermeye başladı. MHP seçim startını Sivas'ta başlatarak Türkiye geneli vatandaşlar ile bir araya gelecek. CHP, İYİ Parti, Zafer Partisi, Memleket Partisi, DEVA, Gelecek Partisi ve niceleri geçtiğimiz hafta belirledikleri şehirden başlayarak seçime az bir süre kala seçmenlere seçim vaatleri ve siyasi gelişmeler etrafından mitinglerine başladı.